Обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності, скорочено — ОСЦПВ або, як її називають в народі — Автоцивілка, компенсує збитки, завдані вами третім особам в тому випадку, якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди. Відповідно, якщо ви — потерпілий, то страхова компанія винуватця ДТП компенсує збиток вам. У тому випадку, якщо у винуватця ДТП (або у інших учасників, і провина лежить на всіх учасниках дорожньо-транспортної пригоди) немає поліса автоцивілки, регламентну виплату (компенсацію збитку) здійснює МТСБУ. Що покриває ОСЦПВ? ОСЦПВ покриває вартість завданих збитків майну, життю і здоров'ю. Якщо конкретніше говорити про те, що покриває автоцивілка, можна вивести такі ризики: автоцивілка покриває лікування. Це означає, що покриваються обґрунтовані витрати потерпілих на транспортування, розміщення, утримання, лікування та реабілітацію у відповідних медичних установах, або ж лікування і реабілітацію потерпілих в домашніх умовах, а так само придбання медикаментів. Наступний ризик, що покриває автоцивілка - це тимчасова або повна втрата працездатності. При тимчасовій втраті працездатності покривається або середня недоотриманий заробітна плата, або недоотримані доходи, якщо потерпілий сам забезпечує себе роботою, а не працює за наймом. Якщо мова йде про повну втрату працездатності, то при можливості потерпілим отримати нову професію з метою подальшого заробітку, МТСБУ або страхова компанія оплачує потерпілому навчання. Сюди ж входить і компенсація моральної шкоди. Розмір компенсації визначається судом. Третім покриваються ризиком є смерть потерпілого. Яку суму покриває ОСЦПВ в цьому випадку? Сім'я, або знаходяться на утриманні у загиблого, або ті, хто взяв на себе витрати на похорон мають право на компенсацію коштів для існування, яких вони втратили і компенсацію грошових витрат на похорони. Що ще покриває ОСЦПВ? - Покривається збиток нанесений майну. У цьому випадку розмір відшкодування визначається в судовому порядку, професійними оцінювачами або страховими комісарами.
Тепер з'ясуємо відповідь на питання, яку суму покриває ОСЦПВ. Тут все дуже просто. На компенсацію збитку майну виділено 100 тисяч грн. на кожного потерпілого. Якщо в результаті ДТП були постраждалі - тобто ті, чиїм життям і здоров'ю було завдано збитків, страхова компанія виплатить кожному компенсацію в межах 200 тисяч грн. Оформляючи договір страхування, звертайте увагу на наявність і розмір франшизи. Франшиза - це сума грошей, яка не буде відшкодована в разі ДТП. Також слід знати, що франшиза віднімається тільки з суми відшкодування шкоди, завданої майну.
Як надходити і що робити, якщо ОСЦПВ не покриває збитки? В яких ситуаціях Автоцивілка може не покрити збитки? ОСЦПВ не покриває збитки майну, автомобілю і людям, які перебували в автомобілі, який послужив причиною виникнення дорожньо-транспортної пригоди. Так само бувають ситуації, коли страхова компанія відмовляє у виплаті. У цьому випадку, якщо ви вважаєте таке рішення необґрунтованим, ви завжди можете звернутися до суду і до регулятора - тобто, до МТСБУ. Крім цього, бувають ситуації, коли у винуватця ДТП немає поліса ОСЦПВ - в цьому випадку, як ми вже писали раніше, відповідальність за компенсацію збитку бере на себе МТСБУ.
Oh.ua бажає вам безпечної їзди і нагадує, що на нашому сайті ви завжди можете оформити поліс ОСЦПВ за найвигіднішою ціною від найнадійніших страхових компаній України.