За рахунок того, що в 2011 році в Україні відмінили процедуру обов'язкового техогляду, а тепер знову ввели, багато автовласників виявилися дезорієнтовані щодо того, чи діє ОСЦПВ без ТО, чи можна без техогляду отримати виплату і чи можна в принципі зробити ОСЦПВ без техогляду.
На ці, та багато інших питань ми постараємося дати максимально докладні відповіді. Отже, давайте розберемося.
У зв'язку з тим, що Україна підписала угоду про асоціацію з Європейським Союзом, і відповідно до директиви Євросоюзу 2009/40, а також відповідно до Закону про сервісні послуги і сервісні центри МВС України, була відновлена процедура обов'язкового техогляду. Варто відзначити, що тепер ця процедура обов'язкова далеко не для всіх категорій авто. Також відрізняється і періодичність проходження ТО в залежності від типу автомобіля та його експлуатації. В першу чергу варто знати, якщо ви — фізична особа, у вас легковий автомобіль і ви не використовуєте його з метою отримання прибутку, то техогляд для вас не є обов'язковим, і ви можете спокійно отримати поліс ОСЦПВ без ТО. Поліс ОСЦПВ на легкове авто також буде діяти без техогляду в тому випадку, якщо воно, хоч і належить юридичній особі і використовується в комерційних цілях, але при цьому не старше двох років.
Якщо ви — володар вантажного автомобіля, є нюанси. Наприклад, якщо ваша вантажівка була випущена менше двох років тому, то знову таки, вам можна робити ОСЦПВ без ТО. Якщо вантажівка старше - незалежно від того, належить авто фізичній або юридичній особі - техогляд обов'язковий і без нього ви не отримаєте поліс ОСЦПВ. Також варто відзначити, що в тому випадку, якщо ви використовуєте свій автомобіль як таксі, то без техогляду ви не зможете ні зробити поліс ОСЦПВ, ні отримати по ОСЦПВ виплату, якщо ви, не дай бог, потрапите в ДТП. Ви не зможете зробити ОСЦПВ на будь-який автобус, якщо він не проходить техогляд кожні 6 місяців. До речі, періодичність проходження техогляду для всіх типів транспортних засобів теж різна. Наприклад, легкові авто і вантажні машини з вантажопідйомністю не більше 3,5 т повинні проходити техогляд всього один раз кожні два роки, а якщо вантажопідйомність автомобіля вище 3,5т - то раз на рік. Аналогічна ситуація і з причепами.
Тепер пара слів про те, як чинити, якщо ваш поліс ОСЦПВ ще не закінчився, але ваш транспортний засіб потрапляють в категорію тих, для яких потрібен обов'язковий техогляд. Ми радимо, не відкладаючи, направлятися на найближчу техстанцію, у якій є ліцензія для проведення техогляду. Там, по закінченню процедури, вам зобов'язані видати заповнений протокол ТО. Пам'ятайте, що поліція має право вас оштрафувати за відсутність ТО, але, якщо ви як раз прямуєте на техстанцію, щоб його пройти, то, швидше за все, звільнитеся тільки усним попередженням.
Розглянемо питання, чи можна зробити ОСЦПВ без ТО. У разі, якщо ваш поліс ОСЦПВ вже підходить або підійшов до кінця, а для вашого автомобіля поліс ОСЦПВ без техогляду ви не отримаєте, то вам, знову-таки, необхідно спочатку їхати на техстанцію. Без ОСЦПВ до техогляду ви, швидше за все, доїдете без пригод, так як поліція не має права вас зупинити просто для того, щоб перевірити наявність страховки - виявити її відсутність можуть лише в тому випадку, якщо вас зупинять за порушення ПДР або ви станете учасником аварії .
Відповідно, без ТО страхова зробить виплату в разі ДТП і ви не зможете отримати поліс ОСЦПВ без ТО.
І останнє, на що хотілося б звернути вашу увагу — це на те, що для авто, для яких обов'язковий техогляд, поліс ОСЦПВ виписується на термін до проходження наступного ТО.