Досвідчені туристи, що побували за кордоном не один раз, знають, що правильне планування поїздки починається із оформлення необхідної документації. Для українських туристів відвідування європейських країн багато в чому полегшено, завдяки підписанню угоди про безвізовий режим. Маючи біометричні паспорти, оформляти візу не потрібно. Людям із паспортами старого зразка, в яких відсутній чіп, потрібно подбати про отримання шенгенської візи.
Документи, що необхідні для поїздки
Крім діючого закордонного паспорта, слід подбати про покупку квитків (в обидва кінці), бронювання готелю або запрошення від родичів, які проживають в країні перебування (при діловій поїздці оформляється запрошення від бізнес-партнерів, із зазначенням, що всі витрати на ваше перебування в країні, вони покривають за свій рахунок). Також знадобиться підтвердження достатності коштів для перебування в європейській країні з візитом. Кожна із країн виставляє свої критерії необхідної суми, що розраховується як певний мінімум на кожен день перебування на території країни. Підтвердити наявність коштів можна випискою із банківського рахунку, наявністю тревел чеків або готівкою.
Подорожуючи на власному автомобілі, подбайте про наявність документів на машину, водійських правах міжнародного зразка, страховці «Зелена карта».
Чи потрібна страховка по безвізу?
Страховий поліс є обов'язковим для відвідування європейських країн. Він виступає додатковим плюсом при перевірці документів на кордоні. Також його наявність рекомендується усіма туроператорами.
Мед. страховка для людей, що перебувають за кордоном, є гарантією, що в разі непередбачених ситуацій і необхідності медичної допомоги, всі витрати будуть оплачені страховою компанією. Із огляду на те, що надання медичних послуг досить дорогі, наявність страховки дасть можливість не турбуватися про те, що у вас не буде коштів їх оплатити. Європейські лікарні мають право відмовляти в наданні допомоги особам, які не мають страховки і грошей для оплати відповідних процедур.
Також страховий поліс передбачає цілодобовий зв'язок зі страховою компанією, яка швидко відреагує і забезпечить оперативне надання допомоги.
Залежно від цілей виїзду за кордон, можуть оформлятися різні види медичного страхування. Наприклад, людям похилого віку або любителям екстремальних видів спорту, рекомендується розширений пакет послуг, який може покрити специфічні ризики. Проста туристична поїздка передбачає стандартне страхування.
Виїжджаючи за кордон по закордонному паспорту старого зразка, наявність медичного страхування – обов'язкова умова. Також, подорожуючи із дітьми, щоб убезпечити себе від непередбачених ситуацій, краще оформляти більш широкий пакет, що покриває специфічні ризики.
Стандартна страховка для туриста покриває такі витрати:
- невідкладну мед. допомога;
- доставку до лікарні;
- лікування;
- забезпечення медикаментами;
- невідкладне хірургічне втручання;
- репатріацію.
При бажанні перелік можна поліпшити додатковими опціями, що суттєво розширюють види страхових випадків.
Мед. страховка повинна покривати весь період перебування туриста на території іншої країни. У разі не покриття всього часового періоду, нещасні випадки, що виникли під час подорожі, можуть бути не профінансовані компанією страховиком.
Які документи потрібні для оформлення туристичної страховки
Основним документом, на основі якого укладається договір страхування, є діючий закордонний паспорт.
Скориставшись послугами порталу oh.ua, медичну страховку можна оформити протягом декількох хвилин. Для цього необхідно в зручній електронній формі на сайті компанії вибрати країну, в яку планується подорож, вибрати компанію страховика, заповнити всі необхідні поля, а також відправити фотографію закордонного паспорта. Запит обробляється максимум протягом п'яти хвилин. Готовий документ, який відповідає всім міжнародним стандартам, пересилається за вказаною адресою. Для оформлення не потрібно буде витрачати час на поїздку в офіс, мед. страховку можна замовити, не виходячи із дому.
Роздрукований документ має повну легітимність, і може бути використаний при необхідності отримання екстреної допомоги.
На сайті представлений широкий перелік пропозицій від провідних страхових компаній України, які мають надійну, бездоганну репутацію.
Ціни страховки
Ціна поліса формується в залежності від таких факторів:
- час перебування закордоном;
- вік і захоплення (екстремальні види спорту) туриста;
- стандартний або розширений пакет покриття ризиків.
Остаточна ціна поліса формується, виходячи із цих факторів, і може в різних компаніях істотно відрізнятися.
Сподіваємося, стаття про те, які документи потрібні для страховки за кордон і про користь страхування, стане корисною для вас. У разі виникнення додаткових питань звертайтеся в службу підтримки компанії oh.ua. Досвідчені менеджери можуть відповісти на всі запитання щодо страхування, нададуть вичерпну та кваліфіковану консультацію.