Як знайти вигідні умови страхування? Спосіб перший: переглянути сайти відомих страхових компаній. Спосіб другий: скористатися страховим агрегатором — сайтом для вибору і замовлення полісів. На ньому можна порівняти умови і вартість страхування від великої кількості компаній. На вибір відповідного варіанту у водія піде менше часу, ніж в першому випадку, і він не пропустить вигідну пропозицію.
Принцип роботи страхових агрегаторів
На словах - все просто. А як на ділі? Страхові агрегатори схожі на сайти порівняння цін в інтернет-магазинах. Можливо, ви користувалися такими сервісами для вибору техніки та інших товарів. В такому випадку ви без труднощів підберете автоцивілку або Travel поліс. А якщо ви ще не освоїли ці корисні сервіси, то ми пояснимо принцип їх роботи. З їх допомогою ви і туристичну страховку оформите без переплат, і потрібні речі для відпустки знайдете за вигідними цінами.
Як купити страховий поліс онлайн?
Спочатку знайдіть в Мережі український страховий агрегатор (з адресою, що закінчується на ua). Аналогічні сайти з інших країн не підходять. На сайті вам слід вибрати вид страховки і визначити її умови. Так, якщо ви шукайте, де придбати поліс ОСАГО, то слід вказати тип транспортного засобу і місто його реєстрації. Якщо вас цікавить Зелена Карта, то для підбору варіантів треба вказати транспорт, територію дії договору і термін (від 15 днів до 1 року). На основі цих даних калькулятор Зеленої Карти розрахує вартість поліса у різних страховиків. Для оформлення поліса ВЗР слід вказати більше особистих даних, але і для цього вистачить 5 хвилин.
Сайт врахує ваші вимоги і надасть список відповідних страховок. Вам слід вибрати підходящий варіант, орієнтуючись на ціни, бонуси компаній і їх авторитетність. З цінами ясно - відразу видно, у кого поліс дешевше. Умови по автоцивілці у всіх однакові, на такій страховці резонно заощадити. Бонуси від компаній, якщо вони є, також видно в списку страховок: безкоштовна доставка поліса, технічний асистанс і ін. Надійність компанії на калькуляторі ВЗР визначити складно і допомогу фахівців для цього не завадить.
Наприклад, корисний рейтинг страховиків агрегатора www.oh.ua. Цей рейтинг заснований на даних державного органу МТСБУ: його оцінкою роботи СК, кількість скарг від незадоволених клієнтів, швидкості і повноти врегулювання їх збитків. Так що рейтинг www.oh.ua базується на статистичних даних (як калькулятор автоцивілки), а не суб'єктивній думці команди проекту. І значить, йому можна довіряти.
Вибравши страхову компанію, вам слід заповнити анкету на сайті або продиктувати по телефону оператору дані про машину або Travel турі. При замовленні Зеленої Карти страхувальник вказує марку і модель машини, номер, VIN-код і ін. Це дані, які у вас запитає співробітник страхової при оформленні поліса в офісі компанії. Клієнту потім слід вибрати спосіб оплати і доставки. При оформленні онлайн поліс ОСПЦВ або ВЗР можна оплатити банківською картою, а доставить його кур'єр.
Плюси і мінуси онлайн сервісів
Страховий агрегатор допомагає людям вибрати автоцивілку або Зелену Карту серед пропозицій страхових компаній. Тому він схожий на віртуального брокера. Але у онлайн-сервісу 5 переваг над звичайним агентом:
- сервіс працює безкоштовно;
- працює без вихідних і свят;
- доступний скрізь, де є інтернет;
- надає точну інформацію;
- не нав'язує думку і не бурчить при поганому настрої.
У «віртуальних брокерів» є також недолік - вони пропонують клієнтам не повний спектр страховок. Більшість українських агрегаторів спеціалізується на обов'язкове страхування. Тому що попит на ОСАЦВ і Зелену Карту стабільний. За законодавством України, водії зобов'язані оформити автоцивілку. Попит на такі ВЗР поліси в останні пару років знизився через меншої кількості відпочиваючих за кордоном. Незважаючи на це в Мережі легко знайти калькулятор туристичної страховки.
З добровільним страхуванням ситуація не така райдужна. Google на запит агрегатор або калькулятор КАСКО видає в числі перших посилання на сайти страхових компаній. У нас поки мало сервісів, що спеціалізуються на КАСКО. Якщо врахувати зниження попиту на такі страховки після 2014 року, навряд чи варто чекати запуску таких проектів.
5 ознак, що перед вами - надійний сайт
Ми не довіряємо тим, про кого нічого не знаємо. Спочатку оцініть надійність сервісу і укладіть угоду, тільки якщо він заслуговує довіри. Які ознаки говорять про надійність і легальності сайту?
Надійний адресу. Важливо, щоб сайт підтримував протокол захищеного з'єднання HTTPS. На це вказує наявність літери s після http в адресі веб-сторінки - https. У такому випадку дані, які ви буде «відправляти» для оформлення (наприклад, автоцивілки) будуть закодовані і сторонні їх не впізнають.
Другий момент: якщо веб-адреса ресурсу закінчується на .ua, значить, його власники мають відповідної торговою маркою. Шахраї реєструють сайти з іншими адресами, без подібних обмежень.
Сайт регулярно оновлюється. Команда сайту готує статті про страхування і спілкується з клієнтами в соціальних мережах? Відвідувачі сайту бачать, що проект «живий» і розуміють, що тут вони отримають свіжу інформацію про ОСАГО і ін.
Контакти. На сайті компанії вказано e-mail і / або Skype, телефон (бажано - міський номер). Коли на сайті згаданий адреса офісу, він заслуговує на довіру. Якщо ви плануєте оформити туристичну страховку, то не завадять і контакти асистують.
Зручний розрахунок страховки. Якщо творці сайту подбали про наповнення сайту контентом і розробили калькулятор автоцивілки, швидше за все, це сайт справжньою фірми.
Оплата послуг картами Visa і MasterCard. Системи Visa і MasterCard співпрацюють з надійними фірмами. Якщо онлайн-сервіс відповідає вимогам цих платіжних систем - це плюс до його репутації. Добре, якщо ресурс приймає оплату за Travel поліс і в інших системах, наприклад, Приват24.
Як не потрапити на гачок шахраїв?
Кожен чув про зловмисників, які підстерігають людей в інтернеті: хакерів і шахраїв. Останні «відзначилися» продажем підроблених паперових ОСАГО - на руках у водіїв тисячі таких полісів. Зловмисники не полагодили онлайн продажу полісів автоцивілки з таким же розмахом. Але нам не варто втрачати пильність.
При замовленні автоцивілки або інший страховки онлайн, дотримуйтесь ті ж правила, що і при інших фінансових операціях в Мережі: оплату комунальних послуг, поповнення мобільного рахунку і ін. Вказуйте особисті дані і параметри банківської карти (номер, термін дії карти і ін.) Тільки на надійних сайтах. Якщо ці відомості потраплять в чужі руки, то з вашої картки можуть зняти гроші. Водите дані, коли оціните всі варінт за допомогою калькулятора ОСАГО.
Шахраї залучають жертв низькими цінами. Не кидайтеся на пропозиції на кшталт «у нас - найдешевша автоцивілка». Подумайте, чи може поліс коштуватиме так мало? Якщо його ціна набагато нижча, ніж пропозиції інших компаній - це тривожний сигнал. Ймовірно, вас хочуть заманити шахраї, або страхова демпінгує на вартості автоцивілки (це знак поганий стан компанії).
100-відсоткове онлайн страхування
Відповідно до Закону України «Про електронну комерцію», у електронної угоди юридична сила, як у паперового договору. C 2015 року українські страховики продають електронні ВЗР поліси людям, які виїжджають за кордон. Вони оформляють туристичну страховку по інтернету, оплачують її банківською картою і отримують поліс на e-mail. При цьому калькулятор Travel страхування виконує розрахунок і допомагає клієнту придбати поліс. На цьому прогресивна ініціатива поки зупинилося: наші страховики ще не видають електронні поліси автоцивілки, як в розвинених країнах.