Всі люди, що керують транспортом, в нашій країні оформляють страховку - ОСЦПВ. Якщо застрахований людина провокує ДТП, страхова компанія відшкодовує збитки потерпілим. Якщо страховий випадок під час дії поліса не настає, значить, водієві вдалося уникнути небезпеки - дякую майстерності водіння і везінню.
З 1 січня 2005 року, наші водії зобов'язані страхувати свою відповідальність не тільки по ОСЦПВ, але і по Green Card виїжджаючи за кордон. Міжнародна система страхування відповідальності - Рада Бюро Green Card (з англ. - Зелена Карта) - працює з 1953 року.
Водії зазвичай дізнаються про так званої Зеленої Карті, коли вперше вивчають правила страхування автомобілів. А вперше оформляють такий поліс, коли збираються за кордон на машині в подорож або відрядження.
Система заснована на простому принципі: якщо водій при поїздці в іншу країну провокує аварію і завдає шкоди людям, страховики відшкодовують потерпілим збитки. Принцип дії Зеленої Карти аналогічний ОСАГО. Головна відмінність - страховка в системі Green Card працює тільки за межами країни проживання водія і реєстрації його автомобіля. Тому можна сказати, що Зелена Карта - це автоцивілка для поїздок в інші країни. Зелена Карта захищає відповідальність водія транспортного засобу, а не автомобіль.
До системи Green Card (Зелена Карта) приєдналися 48 держав: майже всі європейські країни, Білорусія, Молдавія, РФ, а також Туреччина, Іран, Ізраїль та інші країни Близького Сходу і Африки. З 2016 року до системи долучилася Азербайджанська Республіка. Нашим водіям, при візитах в цю країну, слід оформляти Зелену Карту у одного з українських страховиків.
За оцінкою західних журналістів, в 2015 році найвища смертність в ЄС була на дорогах Болгарії, Румунії та Латвії. У перших двох країнах на мільйон людей припадає 95 загиблих в аваріях, а в третій, відповідно, - 94. Хороша новина в тому, що ці країни входять в бюро Зелена Карта і страховики компенсують потерпілим матеріальні збитки.
При оформленні Зеленої Карти водій пред'являє страховику кілька документів:
1) паспорт та ідентифікаційний код;
2) посвідчення водія;
3) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Страхова компанія, в свою чергу, видає водієві поліс Зеленої Карти. Виглядає він як звичайний страховий поліс, роздрукований на папері зеленого кольору, а важлива інформація в ньому зазначена українською та англійською мовами. Візуально Зелену Карту не сплутаєш з іншими Грін-картами - документами, що дають право людям легально жити в Сполучених Штатах.
Вартість поліса Зеленої Карти залежить від трьох чинників:
- Типу транспортного засобу;
- Країни подорожі або відрядження;
- Терміну дії договору.
Страхувальник може оформити Зелену Карту на період від 15 днів до 1 року. Якщо йому належить кілька разів за рік відвідати одну країну, то вигідніше буде оформити поліс на тривалий термін, а не при кожній поїздці купувати поліс на 15 або 30 днів.
Водії зобов'язані при закордонному вояжі возити з собою Зелену Карту. Як поліс ОСАГО - при поїздках по своїй країні.
Експерти Ради Бюро Green Card збирають дані про ДТП. За їх даними, в європейських країнах водії з Зеленої Картою потрапляють в 400 тис. Аварій за рік. Сума збитків, які понесли люди і компанії через аварії, - величезна. Адже лікування людей і ремонт автомобілів в західних країнах (де діє Зелена Карта), набагато дорожче, ніж у нас.
Словаччина — не найбагатша країна ЄС. Але ліміти страхування відповідальності в цій державі дуже великі. При матеріальний збиток і травмах людей суми страхового покриття - 1 і 5 млн. Євро відповідно. У деяких країнах компенсація більше, в деяких - менше. У будь-якому випадку, без дійсної Зеленої Карти навіть невелика аварія може призвести до втрати грошей для водія.
Аварія - сильний стрес для водія і непередбачені витрати на ремонт автомобіля. Якщо ДТП відбувається в іншій країні, то наш водій і з Зеленої Картою на руках стикається з додатковими труднощами. По-перше, він повинен подолати «труднощі перекладу». Швидше за все, наш громадянин не володіє англійською (іспанською, французькою ...) мовою. Тому йому буде складно спілкуватися з іншими учасниками аварії і місцевою поліцією.
По-друге, водій може затриматися в іншій країні. Наприклад, поліція запідозрить, що поліс Зеленої Карти фальшивий. У наших реаліях - це не рідкість. Водієві доведеться компенсувати збитки і витрачати час на бюрократичні процедури. Так що не варто оформляти Зелену Карту там, де найдешевше - є ризик попастися на приманку шахраїв. Якщо настане страховий випадок, то така «економія» може виявитися дуже витратною.
Вигідно і швидко оформити Зелену Карту можна у нас на сайті - Oh.ua