Страховка КАСКО за автокредитом – обов'язковий вид документа для всіх автолюбителів, які купують машину на кредитних умовах, планують проводити велику кількість часу за кермом. Такий поліс передбачає відшкодування збитків в разі пошкодження, викрадення машини, але не покриває витрати на страховку вантажів і пасажирів, які перевозяться. Не оформити документ при покупці кредитного авто власник машини не має права.
Чи потрібно КАСКО на машину в кредит?
КАСКО – добровільний вид страхування, яким можуть скористатися всі бажаючі автолюбителі. Але при купівлі транспортного засобу в борг, банківські установи, що видають кредити на машину, вимагають в обов'язковому порядку оформлення КАСКО. Вважається, що при відмові в отриманні добровільного страхування, фінансові установи вводять ряд фінансових санкцій:
- збільшують розмір первинного внеску на 10-12%;
- встановлюють підвищену процентну ставку за автомобільним кредитом;
- передбачають додаткові комісії.
Але насправді, у автовласників навіть немає права відмовитися від оформлення такого документа. Зазвичай банківські фірми співпрацюють з певними компаніями-страховиками, і навіть цей параметр клієнт не має права вибрати. До тих пір, поки кредит не буде погашеним, машина вважається власністю фінансової компанії. Усі умови, за якими буде підписаний договір, диктує банківська установа. Завжди КАСКО за кредитним авто буде вигідним тільки одній стороні – банку.
Причини, за якими КАСКО для кредитних авто коштують дорожче, ніж звичайний документ
Вартість КАСКО при покупці автомобіля в кредит зазвичай дорожче, ніж при придбанні звичайного поліса страхування. Це пов'язано з кількома моментами:
- Компанії-страховики, які співпрацюють з банківськими фірмами, закладають в ціну поліса винагороду банківській компанії. Саме тому страховка зазвичай завищується на 1-4%, ніж середньоринковий тариф. У даному випадку розмір комісійних залежить від конкретного банку.
- Банківські компанії, намагаються «захистити» власну заставу, тому встановлюють максимальний розмір страхового покриття з мінімальною кількістю обмежень. При цьому регламентуються договірні умови, визначаються мінімальні страхові тарифи, а також розміри обмежень за параметром франшизи.
- У даному сегменті досить обмежена кількість конкурентів. Банківські компанії наполягають на проведенні страхування у конкретних страховиків (в більшості випадків дана компанія-страховик створюється банком-кредитором). Як результат – банки-монополісти встановлюють завищені тарифи, в порівнянні із середньоринковими.
Документи для оформлення
Оформлення КАСКО на кредитну машину проводиться за наступними документами:
- паспортом транспортного засобу;
- паспортом громадянина України та автомобільними правами позичальника, а також всіх водіїв, які вписані в страховий поліс;
- договором купівлі-продажу автомобільного засобу (для нових машин);
- кредитним договором та заставною;
- свідоцтвом про тех. огляді (якщо автомобіль новий, то такий документ не буде потрібно;
- заявою на отримання страхового поліса.
Зазвичай процес оформлення не займає багато часу і відбувається безпосередньо під час покупки авто.
Від чого залежить вартість КАСКО за автокредитом?
Розрахунок ціни на КАСКО для кредитного авто залежить від таких параметрів:
- безпосередньо характеристик автомобіля (його ціни, марки, року випуску, ризику викрадення, захисту від угону, загального стану);
- характеристик водія (його офіційного досвіду водіння, сімейного статусу, віку);
- програми кредитування, яку пропонує банківська компанія;
- умов договору (розстрочки, франшизи, виду страхування).
Процедура покупки страховки
Після того як буде підписаний договір про купівлю-продаж, можна переходити до оформлення КАСКО. Якщо автомобіль купується новий, то в проведенні огляду страховиком немає необхідності. Оформлення поліса буде виконано безпосередньо в салоні. Зазвичай в салонах працюють кредитні фахівці та представники страхової компанії. Вибирати компанію-страховика у фахівців немає можливості.
Оскільки на автомобілі ще не буде номерів, то водієві потрібно поставити машину на облік. Зробити це потрібно протягом 5 діб.
Обов'язковою умовою вважаються кілька етапів:
- Розрахунок вартості (це зробить фахівець).
- Надання всіх документів.
- Далі знадобиться сплатити страховий поліс.
Подальші дії підкажуть менеджери страхової компанії.
Якщо вам потрібно купити ОСАГО або КАСКО на автомобілі, що придбані не в кредит, тоді скористайтеся пропозиціями сайту oh.ua. Тут зібрані вигідні варіанти від провідних страхових компаній, які зарекомендували себе як надійні.
При оформленні КАСКО досить просто залишити заявку на сайті, а наші менеджери зв'яжуться з вами. Потім вам будуть підібрані недорогі пропозиції, а далі – вибір тільки за вами.