Питання, чи потрібне Каско для таксі, турбує професійних таксистів, котрі бажають захистити свій рід діяльності і свою власність. І відповідь тут однозначно позитивна, зважаючи на велику кількість можливих подій: пошкодження авто, його викрадення та ін. Процедура оформлення страховки трохи відрізняється від такої ж на машину простого користування приватною особою. Давайте розберемося в особливостях.
Страхові випадки
КАСКО для таксі покриває витрати при ДТП, можливі пошкодження при активній і динамічній експлуатації автомобіля (знос деталей), пошкодження внаслідок стихійних лих, а також гарантує відшкодування його вартості при викраденні. Мінімізуючи фінансові витрати водія практично від будь-яких непередбачених ситуацій, КАСКО є найбільш ефективним способом захисту транспортного засобу.
Як оформити страхування?
Спочатку фахівці рекомендують ознайомитися з умовами договору декількох великих гравців на ринку, ліцензованих під цей вид діяльності. Потім, вибравши релевантний варіант, приступають до збору пакету документів, домовляються про зустріч зі страховиком і огляді авто. Після уточнення, скільки коштує КАСКО для таксі в конкретному випадку, підписують договір і вносять кошти.
Підбір страховика
Бажання власника таксі цілком певні – надійність страхового агента визначається прийнятними умовами договору, повнотою і термінами виплат, а також ціновою доступністю. Слід врахувати, що підвищені ризики компанії-страховики компенсують, завищуючи коефіцієнти і тарифи. До того ж далеко не всі гравці ринку мають бажання застрахувати автомобіль, який використовується під таксі.
Інколи страховики вводять обмеження для клієнтів, що займаються перевезеннями, в частині віку і стажу водіння.
Вибираючи, де застрахувати таксі по КАСКО, варто враховувати такі детермінанти:
- термін існування компанії на ринку;
- кількісні показники і суми виплат за попередній період (частка ринку);
- наявність та відгуки постійних клієнтів.
Чесність і платоспроможність компанії – гарантія її надійності і доцільності співпраці.
Особливості страхування
Умовами договору зазвичай зумовлена особлива процедура, що включає:
- Обов'язковий огляд авто перед визначенням вартості страховки. Проводиться він фахівцями компанії-страховика для виявлення працездатності предмета договору, його конкретизованої вартості на ринку.
- Перевірку наявності ліцензії на пасажирські перевезення у водія, а також договору здійснення таких з певною службою таксі. Тобто застрахувати машину може тільки таксист, котрий легально працює.
У самому документі прописуються окремими пунктами:
- Франшиза. Сума неповернутих страховиком витрат, які повинен компенсувати зі своєї кишені сам водій. Є договори і без франшизи, але зазвичай їх пропонують виключно досвідченим водіям, які не мають раніше страхових виплат. В іншому випадку, договір без франшизи значно збільшує вартість поліса.
- Порядок компенсацій. На відміну від КАСКО на машину для власних потреб приватним особам, витрати на ремонт таксі зазвичай бере на себе страховик за умови проведення таких заходів в певних майстернях – станціях техобслуговування. Про це потрібно поцікавитися заздалегідь, щоб зрозуміти, наскільки зручною буде співпраця.
У деяких випадках автоматично або на прохання автолюбителя в договір вписуються додаткові пункти, які передбачають послуги евакуатора або допомоги збору документів.
Список документів
Пакет документів на КАСКО включає:
- паспорт громадянина України;
- документи на авто (тех. паспорт і свідоцтво про реєстрацію);
- водійське посвідчення (якщо машиною користується декілька чоловік – всіх водіїв);
- автотехнічна експертиза;
- ліцензія на пас. перевезення;
- підтвердження з автотранспортного підприємства про наймання водія.
Важливі моменти в документі
Читаючи умови договору, звертають увагу на пункт про відмову в компенсації. Зазвичай він складається з декількох позицій, таких як:
- дані про водія, що немає в КАСКО на конкретну машину;
- страховий випадок стався при перебуванні водія в алкогольному або наркотичному сп'янінні;
- угону, якому передувала втрата ключів та ін.
Вартість КАСКО на таксі
Ціна формується із декількох складових. Враховується стаж водіння і вік водія, існування страхових випадків в попередніх роках, а також:
- інформація про авто;
- вартість транспортного засобу;
- відсоток невідшкодованих витрат;
- населений пункт (завантаженість транспортних артерій);
- умови договору за типом ризиків і додаткові послуги.
Багато страховиків на своїх сайтах розміщують онлайн-калькулятори. Але, дізнатися кінцеву суму можна тільки після огляду авто фахівцем і особистого звернення до страховому агенту.
Після узгодження вартості, внесення коштів і підписання договору, на руки автолюбителю видається пакет документів, який він повинен зберігати до закінчення терміну дії договору та надавати при виникненні страхового випадку.
На сайті oh.ua. можна застрахувати машину звичайному водієві, щоб убезпечити себе від додаткових витрат. Ви можете вивчити список пропозицій, які вам з радістю сформує наш менеджер, щоб підібрати найбільш вигідний варіант.