Медична репатріація: особливості проведення
Подорож закордон – завжди викликає багато клопоту, переживань, підготовки. Але, якщо завчасно все продумати, можна отримати безпечну поїздку, яка запам'ятається на довгі роки. Безумовно, вирушаючи в іншу країну, ніхто не думає про погане, але життя часто непередбачуване, потрібно бути готовими до різних обставин. У цій статті ми розберемося, що таке медична репатріація, в чому її особливості.
Медична репатріація: що це?
«Репатріація» дослівно трактується як повернення людини в рідну країну, в залежності від громадянства (на Батьківщину). Часто це слово застосовується із смисловим відтінком до іммігрантів, військовополонених, а також цілих територій.
У сфері страхування поняття «репатріації» означає перевезення хворого або постраждалого туриста на територію його країни за медичними показаннями. Крім того, репатріацією називають і повернення тіла померлого або загиблого мандрівника за межами рідної держави.
Займаючись страхуванням туристів, які відправляються за межі України, поняття репатріації може використовуватися компанією-асистанс через:
- отримання серйозної травми, яка робить подальше перебування закордоном неможливим (часто трапляється з активними спортсменами, спраглими пригод);
- погіршення стану здоров'я, яке вимагає терапії на рідній Землі;
- тривале перебування на лікуванні в стаціонарі за кордоном, якщо період дії поліса закінчився, а ліміт страхової суми – вичерпався;
- смерть близької людини (родича) в державі проживання, в такому випадку страховик покриває витрати на дострокове транспортування туриста додому за умовами, прописаними в полісі;
- раптову смерть безпосередньо мандрівника, тоді страховик займається організацією транспортування останків або тіла на Батьківщину померлого.
Страховка з репатріацією – обов'язковий документ при виїзді за межі України, тому туристам доведеться його оформляти для безпечного і законного перебування в чужій країні.
Як відбувається репатріація?
Страхування з репатріацією має на увазі, що фірма-асистанс проводитиме комплексну організацію процесу транспортування туриста у випадках, прописаних у договорі. Алгоритм виконання покрокових дій:
- Одержання діагнозу, визначення ступеня тяжкості травми або хвороби мандрівника тільки через сертифікованих фахівців.
- Стабілізація стану хворого до тих пір, поки він не буде задовільним. Іноді для таких цілей може знадобитися госпіталізація на певний час.
- Вибір оптимального методу транспортування потерпілого. Транспорт може бути різним – як повітряним, так і наземним.
- Безпосередньо транспортування хворого (при необхідності така процедура проводиться при супроводі медичними працівниками).
Важливим моментом при організації репатріації є правильний діагноз і загальна оцінка стану мандрівника. Іноді при неправильних перевезеннях здоров'я туриста тільки погіршується.
Слід врахувати ще один момент – кожен конкретний випадок, при якому проводиться репатріація, індивідуальний. Тому всі дії виконуються професійно, з порадами медиків і т.д. Навіть найскладніша ситуація, що загрожує життю, виправляється максимально легко і коректно. Репатріація в разі смерті проводиться з дотриманням віросповідання людини, а також всіх медичних вказівок лікарів.
Важливе про репатріацію для туристів
Туристи повинні розуміти, що медична репатріація може обійтися досить дорого. Це в першу чергу залежить від країни перебування, а також складності конкретного випадку. Наприклад, виконання транспортування потерпілого на спеціальному реанімобілі з сусідньої країни (наприклад, Білорусі) може досягати суми в 10 000-12 000 євро.
Якщо буде потрібна екстрена госпіталізація, зазвичай використовується повітряний транспорт, наприклад, санітарний авіарейс або вертоліт. Такий сервіс досить дорогий, він може обійтися в сотні тисяч доларів. Розраховувати потрібно на те, що чим більшою буде відстань, тим дорожче обійдеться транспортування туриста за страховим полісом.
З цієї причини експерти страхування радять купувати страхові медичні поліси на суму мінімум в 30 000 євро для держав, які підписали Шенгенську угоду. Але враховуйте, що іноді навіть така сума може виявитися мізерною для важких випадків. Тому краще віддавати перевагу сумі в 50 000 євро.
За бажанням клієнта можна збільшити розмір виплати на будь-які послуги, зазначені в страховому полісі, в тому числі, і на репатріацію. При оформленні страховки в онлайн-режимі, щоб відкоригувати список сервісів і розмір виплат, потрібно зателефонувати консультантам страхової компанії, вказавши на власні побажання.
Ще один важливий момент, про який потрібно пам'ятати, це дії в момент настання страхового випадку. Для цього зателефонуйте за номером телефону, вказаним у полісі. Якщо при погіршенні здоров'я, турист намагається самостійно відправитися додому, йому стає ще гірше, то компанія-страховик має повне право відмовити в проведенні виплати.
Існує думка, що медична репатріація тіла – це більше для любителів активного виду спорту. Але насправді, частіше про власне здоров'я піклуються туристи, котрі регулярно подорожують спокійними пам'ятками, а також люди, які працюють за кордоном.
Де оформити страховку?
Бажаючи убезпечити свою подорож, оформити туристичну страховку з репатріацією, скористайтеся сервісом Oh ua. Тільки вигідні пропозиції за доступними цінами від перевірених страховиків стануть кращим рішенням для безпечної поїздки в будь-яку точку світу.