Автомобільний світ живе за суворими правилами. Випуск і застосування номерних знаків для автомобілів регулює державний стандарт - ДСТУ 4278. Цей документ постійно оновлюється чиновниками і, відповідно, змінюються знаки на автомобілях. Міністерство юстиції затвердило чергову версію стандарту ДСТУ 4278: 2012 у грудні 2013 року. У ньому вказані оновлені правила експлуатації номерів, їх типи для різного транспорту і зовнішній вигляд.
Більшість водіїв їздить на легкових машинах зі стандартними номерами - 8 символів чорного кольору на білому тлі. Коли людина знімає транспорт з обліку в поліції або купує нову машину, він отримує спеціальні номери. За стандартом ДСТУ 4278 ці номери називаються знаками для разових поїздок для автомобілів, причепів і автобусів. Водії називають їх простіше - транзитними номерами.
За діючими правилами водії можуть реєструвати автомобілі в будь-якому сервісному центрі поліції (колишні МРЕВ). При покупці нової машини покупець зазвичай ставить її на облік в місцевому центрі. Втім, не всі люди дотримуються цієї традиції. Наприклад, людина може придбати автомобіль в одному місті і зареєструвати машину в сервісному центрі іншого населеного пункту.
В такому випадку водієві доведеться їхати на новій машині з одного міста в інший з транзитними номерами. У водіїв виникає питання - чи потрібно ОСАГО при транзитних номерах? Так, тому що всі водії, крім вузької категорії пільговиків, зобов'язані водити автомобіль з полісом автоцивілки. Кожен, хто сідає за кермо, зобов'язаний бути відповідальним перед іншими водіями. Автомобілістів, які порушують цю вимогу закону, штрафує поліція.
За правилами для машин без реєстрації або тимчасово зареєстрованих авто можна придбати автоцивілку терміном від 15 днів до 12 місяців. Водіям вигідно оформити поліс ОСЦПВ при транзитних номерах на мінімальний термін. Після реєстрації транспорту в поліції і отримання стандартних номерів - власник машини зобов'язаний купити звичайну автоцивілку. Назва «транзитні номери» не випадково закріпилося за червоними автомобільними знаками: їх використовують для поїздок до місця реєстрації транспорту. Термін дії номерів такого типу обмежений трьома місяцями.
Водії можуть купити ОСЦПВ при транзитних номерах в страхових компаніях, які займаються автострахуванням. При цьому автовласникові знадобиться пакет документів, що підтверджують особу та право власності на машину. В принципі, покупка автоцивілки при транзитних номерах відбувається як придбання стандартного поліса ОСЦПВ в представництві страхової компанії.