Що робити при відмові у виплаті ОСЦПВ?
Страхове шахрайство – досить поширене явище на території України. Зазвичай саме страхувальники виступають в ролі шахраїв. Тому громадянам краще знати, як поводитися, якщо страхова компанія відмовляє у виплатах. Пропонуємо розібратися в цьому питанні максимально детально.
В яких випадках страхова може відмовити у виплаті?
Для початку необхідно розібратися з тим, чи має право страхова компанія відмовити в ОСЦПВ. Так, такі ситуації дійсно трапляються, але з поважних причин, серед яких:
- Неправдиві відомості про дорожньо-транспортну пригоду. Страхова компанія має повне право провести експертизу, щоб перевірити ще раз (підтвердити або спростувати) представлені дані про дорожньо-транспортну пригоду. Але проведення такої операції актуально тільки в разі, якщо ДТП було оформлено не за правилами (наприклад, якщо не брала участь поліція). При дотриманні всіх правил і норм, наявності спеціальних документів, судових рішень, то в трасологічній експертизі немає необхідності. Отримавши відмову, клієнт має повне право провести оскарження рішення, запросивши у страхової компанії письмове обґрунтування відмови.
- Алкогольне сп'яніння. Будучи в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, клієнт не може втратити виплату страхового відшкодування. Про цей факт мало кому відомо. Але є зворотний бік – страховик має право вимагати від винуватця ДТП (який водив не тверезим), відшкодувати всі збитки. Так звані регресивні вимоги обмежуються сумою, виплаченою компанією-страховиком. Але страхові фірми можуть включати в дану суму і витрати, що зв'язуються з конкретним страховим випадком. Наприклад, проведення оплати послуг експерта в судовому процесі.
Окремо слід поговорити про ще деякі причини відмови у виплаті по ОСЦПВ. Наприклад, при оформленні Європротоколу з помилками, страховики не завжди відмовляють у виплаті. Але, якщо ці помилки не заважають у відновленні причини і обставин ДТП, не спотворюють інформацію про те, що відбувається і які обсяги пошкоджень, то відмовити у виплаті не мають права. Виходом із такої ситуації стане проведення спільної зустрічі учасників ДТП і представника компанії-страховика. Це необхідно, щоб оновити інформацію.
Ще один важливий момент, на який слід звертати увагу, це зміна обсягу виплати в односторонньому порядку. Сума виплати визначається на основі результатів, які надає спеціальна експертиза. Але проводити таку процедуру немає необхідності, якщо сторони ДТП (учасники і страховик), зійшлися на сумі компенсації.
Страховик не має права в односторонньому порядку змінювати суму, не повідомляючи страховиків. Ці дії можуть бути оскаржені в суді.
Складання заяви
Розібравшись з тим, коли страхова може відмовити у виплаті, слід переходити до ще одного важливого моменту – складання заяви про страхове відшкодування. При дорожньо-транспортній пригоді слід відразу ж складати заяву, що не відтягуючи цей момент. Це не дозволить страховій компанії спровокувати різні затримки.
Обов'язкова умова – приймати заяву страховики повинні, надаючи письмову відповідь – рішення або відмову щодо проведення виплати. Пам'ятайте, що термін, який визначається в Законодавстві України, щоб прийняти рішення про виплату відшкодування, починає нараховуватися з того моменту, як буде надано заяву.
Якщо заява буде відсутньою, то КС (компанія-страховик) має повне право відмовити в страховому відшкодуванні. Тому рекомендується отримати зразок у страховика і проконсультуватися з ним з приводу термінів подачі документації.
Способи боротьби з нелегальними діями компаній-страховиків
Термін виплати страхового відшкодування по ОСЦПВ становить 90 діб з моменту, коли буде прийнято рішення про настання страхового випадку. На узгодження обсягу платежу дається 15 днів. Отримати повідомлення в письмовій формі можна протягом 3 діб.
При невиконанні страхових зобов'язань, клієнт має право подати позов і по Цивільному Кодексу України здобути компенсацію в розмірі 3% річних. Методи боротьби за отримання страхових виплат від КС:
- Якщо компанія затягує терміни, необхідно їй направити претензії в письмовій формі, зазвичай це стимулює отримання швидкого рішення про виплати.
- Заява подається в український Держфінпослуг. Саме Держкомісія вирішує про видачу або вилучення ліцензій у страхових компаній, це прискорює процес розгляду справи.
- Також заява направляється в МТСБУ. Бюро контролює реалізацію зобов'язань страховиків.
- Звернення до суду.
При вимозі у виконанні зобов'язань компаній-страховиків необхідно теж бути максимально чесними, оскільки страхове шахрайство карається.
Де оформити страховку без ризику?
Компанія oh.ua. пропонує оформлення ОСЦПВ на вигідних умовах. Ми співпрацюємо тільки з перевіреними страховиками, які виконують свої зобов'язання. При цьому поліси максимально швидко вносяться в базу МТСБУ. Ціни на оформлення страховки залежать від трьох параметрів:
- обсягу двигуна;
- виду транспортного засобу;
- місця реєстрації власника автомобіля або іншого транспорту.
Із нашим ресурсом ви отримаєте поліс ОСЦПВ максимально швидко і вигідно.