На жаль, в Україні є водії, які відмовляються купувати поліс обов'язкового страхування, тим самим наражаючи на небезпеку не тільки себе, а й інших учасників дорожнього руху. Адже поліс - гарантія отримання відшкодування на ремонт авто.
Чому водії їздять без страховки
- Поліс коштує дорого, а виплата маленька. Вартість поліса ОСЦПВ регламентується законодавством України. Так, у страховиків є кілька коефіцієнтів, якими вони можуть підвищувати-знижувати ціну, але в цілому вартість обов'язкової автоцивілки рівна. Що стосується відшкодування на ремонт автомобіля, тут також встановлено ліміт 100000 грн. Обсяг виплати залежить від того, якого року потерпілий автомобіль, адже за законом сума збитку розраховується з урахуванням зносу. А це значить - чим старше авто, тим менше виплата в процентному співвідношенні. Також, якщо страхувальник оформив поліс з франшизою, то компенсація автоматично зменшується на розмір франшизи, а цю суму порушник повинен заплатити зі своєї кишені.
- Поліція не перевіряє наявність поліса. Дійсно, після розформування ДАІ і передачі їх повноважень патрульним поліції, контроль за наявністю ОСЦПВ дещо ослабів. Однак, з кожним роком патрулів стає все більше і при цьому вони оснащені електронними пристроями для перевірки наявності діючої автоцивілки. У разі відсутності такого, покарання не змушує себе чекати - штраф виписується на місці. Деякі водії досі задаються питанням який штраф за їзду без страховки на чужій машині. Уже кілька років в Україні дія поліса ОСЦПВ поширюється на будь-якого водія. Окремі умови тільки для пільговиків - якщо поліс оформлений зі знижкою за пільгою (пенсійним посвідченням, наприклад), то управляти автомобілем в такому випадку може тільки страхувальник-пільговик.
- Водії не довіряють страховим компаніям. З кожним роком кількість страховиків скорочується. В Україні тисячі водіїв, які купили автоцивілку у страхової компанії, яка стала банкрутом. У цій ситуації найбільше проблем виникає у потерпілого в ДТП, адже для отримання компенсації йому доведеться або подавати позов на винуватця в суд або чекати поки страхова компанія буде ліквідована. Щоб уникнути таких ситуацій рекомендуємо ознайомитися з рейтингом страхових компаній.
Який штраф за їзду без страховки
З березня 2019 року ПДР свідчать, що електронне ОСЦПВ водій може пред'явити поліції на екрані гаджета. А це значить, що штрафи якщо немає страховки з собою, Вам не страшні. Однак, якщо у Вас традиційний зелений Договір і Ви забули його вдома, то штраф за їзду без страховки Вам доведеться оплатити. Поправки ПДР ввели і водіїв, і страховиків в подив, адже незалежно від того, який поліс оформлений (електронний чи паперовий), дані про страхову компанію і терміни дії, а також автомобіля є в єдиній електронній базі МТСБУ і у співробітників поліції досить компетенції перевірити за державним номером, застрахований даний автомобіль чи ні.
Штраф за відсутність ОСЦПВ
Штраф за їзду без страховки в Україні становить 425-850 грн. Такий штраф водій буде платити кожен раз, коли буде зупинений патрулем. Вочевидь, дешевше один раз на рік купити поліс. Не кажучи вже про перспективу оплачувати ремонт пошкоджень чужого автомобіля в разі, якщо Ви станете винуватцем ДТП. Який штраф за прострочену страховку або що буде якщо страховка прострочена? Прострочена автоцивілка = відсутність поліса. Якщо страхувальник не продовжив поліс вчасно, це не виправдання і штраф за страховку авто йому доведеться сплатити.
Вартість поліса все-таки нижче, ніж 3-4 оплачені штрафи за їзду без страховки в рік. Також ОСАГО мінімізує ризик потрапити на гроші в разі ДТП. Будьте відповідальними при виборі страховика: подивіться рейтинги, почитайте відгуки і купіть поліс.