В першу чергу, при попаданні в ДТП, необхідно викликати поліцію і отримати у них первинну довідку про ДТП — вона знадобитися для подачі заяви в страхову компанію на відшкодування збитку. По-друге, записати П.І.Б винуватця події, номер його страхового поліса і адреса і телефон страхової компанії, в якій він придбав поліс ОСАГО. Не проводити ніяких розрахунків на місці і не визнавати будь-яку ступінь провини до рішення суду.
Далі — протягом трьох робочих днів (не пізніше!) необхідно подати заяву про подію в страхову компанію винуватця. Паралельно ми рекомендуємо повідомити про ДТП і в свою страхову компанію, щоб уникнути можливих претензій. Протягом двох днів з моменту отримання повідомлення про страховий випадок страхова компанія зобов'язана почати розслідування обставин ДТП. Для того щоб збільшити ймовірність отримання виплати, вам, як потерпілому, варто всіляко сприяти проведенню розслідування - тобто, надати максимум відомостей про обставини настання страхового випадку та протягом 7 робочих днів з моменту отримання відповідного запиту надати для вивчення і копіювання всі наявні на руках документи, пов'язані з ДТП.
Слідкуйте за термінами! Не пізніше, ніж через 10 робочих днів з моменту повідомлення про страховий випадок страхова компанія повинна направити до вас аварійного комісара для оцінки отриманого збитку. Якщо цього не відбулося, ви маєте повне право запросити свого незалежного експерта. При цьому - важливо! - Страхова компанія зобов'язана відшкодувати вартість його послуг. У разі, якщо експерт, наданий страховою компанією навмисно занижує розмір понесеного вами шкоди, ви так само маєте право запросити незалежного експерта.
Далі, протягом 30 днів ви складаєте і подаєте заяву на відшкодування понесеного збитку. Складається воно в суворій відповідності до вимог, які викладені в Законі України про ОСАГО. Недотримання цих правил може призвести до того, що страхова відмовиться платити.
Слід зазначити, що відповідно до Закону (стаття 35) ви маєте повне право отримати максимально докладну консультацію і максимальну допомогу в складанні заяви від співробітника СК, який буде приймати у васю заяву.
Гарним рішенням буде зберігати у себе дублікати або копії всіх документів, які направляються в страхову компанію - таким чином, у вас завжди буде можливість документально підтвердити свою правоту при виникненні будь-яких суперечок або необхідності звертатися до суду.
З моменту узгодження розміру страхового відшкодування страхова компанія зобов'язана прийняти рішення і виплатити його в повному розмірі.
У разі якщо було прийнято рішення відмовити у виплаті, страхова зобов'язана письмово сповістити вас про причини відмови.
Як надходити, якщо пройшли всі терміни, зазначені в Законі про страхування ОСЦПВ, а страхова компанія до цих пір не платить.
В цьому випадку ви повідомляєте Нацкомфінпослуг і МТСБУ про порушення страховою компанією встановленого законодавства. І у Нацкомфінпослуг і у МТСБУ працює спеціальна гаряча лінія, але хорошим рішенням буде так само направити і письмові повідомлення про порушення.
Ви можете опинитися в ситуації, коли у винуватця ДТП немає страхового поліса ОСЦПВ, або ж його страхова компанія збанкрутувала. Тоді ви безпосередньо звертаєтеся в МТСБУ, яке і здійснює виплату потерпілому, тобто вам.
Сподіваємося, що наша стаття вам допомогла, і тепер ви знаєте, що робити, якщо страхова не платить по ОСЦПВ. І нагадуємо вам, що на нашому сайті ви можете придбати поліс ОСЦПВ від найбільш надійних страхових компаній України.