Подорожі закордон – відмінна можливість насолодитися красою, архітектурою, морем, океаном або природою інших країн. Але, якщо дорослим достатньо просто відправитися пізнавати новий світ, то при поїздці з малюком можуть виникнути труднощі. Перельоти, зміна клімату, інше харчування, порушення режиму сну – ці та інші фактори можуть призвести до того, що дитина буде себе погано почувати. В такому випадку обов'язково потрібна страховка на дитину для виїзду за кордон.
Даний документ не тільки стане порятунком при виникненні форс-мажорних ситуацій, а й дозволить маленькому туристу спокійно виїхати з України. Пропонуємо розібратися з особливостями оформлення страховки для дитини, щоб розуміти всі тонкощі даного питання.
Важливі моменти при подорожі з дітьми
Хоч отримання біометричного паспорту відбувається в 14 років, оформляти документ для подорожі за межі України можна навіть немовляті. Вартість даного паспорта аналогічна і для дітей, і для дорослих. Подорожуючи із дитиною, паспорт і віза юного туриста повинні бути у батьків. Крім того, якщо поїздка планується тільки з батьком чи матір’ю, то другий представник родини зобов'язаний видати дозвіл на вивезення неповнолітньої дитини, довідка обов'язково завіряється у нотаріуса.
Також важливим моментом стане вибір житла. Вибираючи готель або квартиру, детально вивчайте відгуки. В апартаментах часто буває прохолодно, що вкрай негативно позначається на здоров'ї малюків. Обов'язково звертайте увагу на ліфти, подачу гарячої води, шумоізоляцію, локацію житлового приміщення. На рівень безпеки дітей впливає також розташування квартири або готелю. Краще вибирати тихі вулиці, де відсутня активна транспортна розв'язка.
Як купується туристична страховка на дитину
Страхування дітей для виїзду закордон оформляється спочатку аналогічно видачі поліса для дорослих. У калькуляторі, який розміщується на сайті, як правило, вказують:
- точку, куди буде їхати турист;
- кількість майбутніх поїздок;
- мету перетину кордону;
- дату поїздки і повернення.
Потім буде вказана сума страхування, важливо те, що в поліс можна додати стільки опцій, скільки необхідно для забезпечення повної безпеки за кордоном.
Після введення всіх даних в страховий калькулятор, вкажіть персональну інформацію про туристів, які планують поїздку. Тут вводиться дата народження, що зазвичай призводить до підвищення вартості поліса для дитини.
Будьте готові до того, що поїздка з малюком, обійдеться в 2 рази дорожче, ніж для дорослого, а для старших дітей ціна буде на 20-30% вищою.
Побачити підсумкову ціну можна після того, як будуть введені персональні дані.
Туристичне страхування для дітей вкрай важливе для безпечної подорожі, тому в даному випадку не рекомендується економити, необхідно вибирати максимально розширений пакет.
Усі пакети в обов'язковому порядку включають:
- надання швидкої медичної допомоги за кордоном;
- евакуації в разі екстрених ситуацій;
- невідкладне амбулаторне лікування;
- оплату виписаних лікарських засобів;
- проведення невідкладної госпіталізації.
За додатковий пункт можуть відшкодовуватися витрати, які були витрачені після походу до стоматолога в разі гострого зубного болю. Ліміт на дану послугу різний – від 100 до 200 доларів / євро.
Додатково страхування дитини при виїзді за кордон може включати надання юридичної допомоги, витрат, пов'язаних зі скасуванням або затримкою рейсу.
Вибирайте розширений пакет страхування, оскільки діти більш чутливі до кліматичних змін, нової їжі. Обов'язково включається в страховку для дітей погашення розтрат, пов'язаних із алергічними реакціями, опіками, травмами, отриманими в результаті проведеного активного відпочинку.
Якщо дитина захворіла
Якщо стався страховий випадок, дитина захворіла або трапилася якась травма, потрібно одразу ж зв'язатись з ассистуючою компанією. Номер телефону, зазвичай вказується в полісі. Там вам нададуть інструкції, оператор підкаже, в яку лікарню краще звернутися, як будуть відшкодовуватися витрати.
При важких ситуаціях потрібно терміново зателефонувати до швидкої допомоги. Коли буде проведено огляд, лікар призначить лікування, не забудьте взяти чеки і документи з діагнозом і вартістю послуг.
Після події батьки зв'язуються із компанією-асситансом, детально розповідають про те, що сталося. Оператором фіксуються зазначені подробиці.
Приїхавши в Україну, буде потрібно звернутися в страхову фірму, пред'явивши всі документи і чеки.
Поради батькам для безпечної подорожі
Туристична страховка для дітей – важливий документ при подорожі, але також буде потрібно врахувати і інші моменти:
- Взяти дитячу карту вакцинації, а також медичну картку дитини.
- Переконатися в знанні групи крові дитини.
- Після приїзду в країну напрямку, зробіть фото головної сторінки паспорта, а також сторінки, де знаходяться штампи про виїзд і в'їзд. Ця інформація може знадобитися асистанській фірмі в разі звернення.
- Уточніть, із якого номера телефону можна буде зробити дзвінок в асистанську фірму.
- Приступайте до самостійного вирішення питання тільки в тому випадку, якщо цей момент буде схвалений компанією-асистанс. В іншому випадку – отримати відшкодування буде досить складно.
- Якщо дитина вживає певні лікарські препарати, візьміть із собою оригінальне призначення лікаря, яке перекладається на англійську мову (можна на латину), а також інструкцію до мед. засобу і безпосередньо ліки.
Пам'ятайте, що в Європі не можна купити будь-який лікарський засіб, якщо його не випише лікар.
Будьте готові до спілкування із лікарем англійською. Можете скласти монолог-звернення до фахівця, де докладно розкажіть про стан малюка. Це спростить комунікацію з іноземним спеціалістом.