Біометрія та безвіз стали справжньою знахідкою для мандрівників. Однак причин для в`їзду в іншу країну може бути маса: від роботи до лікування або освіти. І в кожному випадку, перетинаючи кордон, громадянин України повинен уважно вивчити законодавство і виконати вимоги, а також оцінити ризики подорожі і убезпечити себе від основних серед них. До останніх в першу чергу відносяться проблеми зі здоров`ям. Справа в тому, що медицина в Європі досить дорога, а безкоштовні види послуг надає тільки Червоний Хрест і зазвичай бездомним. Лікуватися в таких умовах навряд чи комусь сподобається. Тому, на питання чи потрібна страховка в Польщу із біометричним паспортом, туристу слід завжди відповідати ствердно незалежно від термінів поїздки. А при оформленні візи дана тема навіть не обговорюється – це обов`язково.
Яка страховка потрібна для поїздки в Польщу
Для виїзду в Польщу в 2020 р. мандрівник зазвичай вибирає той поліс, який розрахований на термін його перебування у даній країні плюс ще 15 днів по закінченню. Це роблять, щоб у разі загострення хронічних захворювань, безперервного курсу лікування та інших нюансів, людина була захищена від зайвих витрат.
Туристу-екстремалу для безвізу потрібно передбачити пункт про лікування травм при занятті спортом. Але навіть у фітнес залі бажано застерегти себе від проблем.
Виїжджаючи за робочою візою, як це зробили вже близько мільйона наших громадян, термін також має значення. При бажанні довгостроково влаштуватися на роботу за кордоном та перспективі оформлення карти побиту, краще підібрати варіант на 365 днів із можливістю пролонгації. А при влаштуванні на роботу із підвищеними ризиками, звертають увагу на пункт про покриття тих чи інших випадків травматизму на виробництві.
Яка страховка потрібна для робочої візи в Польщу?
На страховому ринку існує маса пропозицій, розібратися в яких часто немає ні сил, ні бажання, ні часу. Однак на основні моменти варто звернути увагу, вибираючи, яка страховка потрібна для роботи в Польщі:
- Сума виплат. Мінімально вона дорівнює 30 тис. євро, але є і 50, і 100. Це число означає, що у разі потреби медичної допомоги застрахований громадянин України отримає послуги на цю суму безкоштовно.
- Наявність франшизи. При виклику лікаря додому чи інших маніпуляціях і вартості цих послуг до певної межі – франшизи, громадянин сам повинен їх оплатити. Такі страховки дешевші, на перший погляд, при покупці, але можуть обернутися неприємним відкриттям в іншій країні.
- Термін і локація. Є страховки для Польщі, які припускають можливість перетину кордону за один рік декілька разів, а також подорожі в інші країни. Якщо робота пов`язана із частими поїздками або після повернення на батьківщину через якийсь час, планується нова подорож, такі поліси стануть знахідкою.
- Громадянська відповідальність. Робота, що припускає керування транспортними засобами, зобов`язує робити страховку із застереженням на даний момент.
У рідкісних випадках, роботодавець сам піклується про наявність страховки у працівника. Зазвичай вона надається кваліфікованим службовцям, і витрачена сума може відніматися із заробітної плати. Підписуючи договір або погоджуючись на виклик від роботодавця, цей варіант також варто обумовити заздалегідь.
Так уже склалося, що на заробітки до найближчого сусіда їдуть зазвичай або некваліфіковані робітники, або ті, котрі не знайшли гідної оплати за фахом. І хитрувати в цьому випадку, оформляючи дешеву туристичну страховку, не варто. Інакше при виникненні проблем зі здоров`ям, можна не отримати належної допомоги.
Які страхові компанії підходять для візи в Польщу?
Страхові компанії для робочої візи можуть запропонувати масу варіантів. Усе залежить від запланованих на неї витрат, віку клієнта, наявності у нього хронічних захворювань, особливостей трудової діяльності закордоном та ін.
Існує цілий список рекомендованих посольством Польщі страхових компаній, що працюють на території України. Це великі фірми, що зарекомендували себе як надійні і відповідальні партнери.
Для робочої візи можна:
- звернутися безпосередньо в офіс страховика, витративши час, але отримавши у результаті оригінал поліса із мокрою печаткою;
- замовити страховку на сайті компанії, що передбачає отримання поліса на електронний носій через e-mail;
- проаналізувати пропозиції на ресурсах, де представлені умови декількох великих гравців ринку, вибравши найбільш релевантний серед них.
Останнім часом в пріоритеті не паперові поліси, а саме ті, що зберігаються в електронному вигляді на телефоні. Папір вицвітає, стирається і може бути легко втраченим. А телефон у сучасної людини завжди із собою. І при необхідності саме із нього можна отримати потрібну інформацію.
Де купити страховку для роботи в Польщі
Перевагою співпраці зі страховими агрегаторами є оперативність пошуку. Oh.ua пропонує легкий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який дає можливість за лічені хвилини зорієнтуватися і замовити потрібний поліс. При виникненні питань, чи треба страховка в Польщу в конкретному випадку і якою вона має бути, фахівці агрегатора можуть відповісти по телефону, надати інформацію на електронну пошту або поспілкуватися в онлайн-режимі.
Продуманий сервіс та вигідні пропозиції від надійних партнерів роблять наш ресурс затребуваним. Портал oh.ua працює у всіх регіонах країни і націлений на надання якісних послуг мандрівникам незалежно від цілей поїздки.
Вартість страховки для роботи в Польщі
Для більшості громадян України, які бажають виїхати закордон на заробітки, головним моментом стає вартість послуг страхування. Вона визначена бажаною сумою компенсаційних виплат при настанні страхового випадку, терміном перебування, віком і особливостями робочого процесу – наявністю або відсутністю загрози життю і здоров`ю під час здійснення професійної діяльності.
Але орієнтовно, скільки коштує туристична страховка в Польщу, може сказати будь-який страховик. Суми варіюються від кількох сотень гривень для 3 місячного перебування до 600 і більше злотих для річної медичної страховки, необхідної для карти побиту. У першому випадку без франшизи пропозицій менше, а в другому – суми, на які громадянин може розраховувати при виникненні страхового випадку, зазвичай складають від 50 тис. євро.
Варто відзначити, що деякі страхові компанії пропонують як стандартні договори, так і ті, в які можна внести певні додаткові пункти або прибрати зайві. Це також позначається на кінцевому рахунку за поліс.