Що робити, якщо у винуватця ДТП немає ОСЦПВ?
Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності або простими словами ОСЦПВ – дійсно незамінний документ для автомобілістів. Завдяки такому полісу регулюється відповідальність за пошкодження майна, нанесену шкоду здоров'ю та життю людини в результаті дорожньо-транспортної пригоди. Але ось що робити, якщо винуватець ДТП не застрахований? Адже зустрічаються і такі ситуації. Пропонуємо розібратися в цьому питанні в підготовленої статті.
Особливості страхування ОСЦПВ
Поліс ОСЦПВ – обов'язковий документ, відсутність якого може привести до штрафних санкцій з боку правоохоронних органів. Обсяг штрафу становить 425 грн., якщо поліс оформлений, але водій не може його показати, а також 850 грн. при відсутності документа.
Власник транспортного засобу, який стане винуватцем ДТП, зобов'язаний відшкодувати шкоду, завдану майну, здоров'ю або життю водія, іншим потерпілим. Це ідентично для всіх областей України. Тому автовласник, який має ОСЦПВ, може перекладати витрати на компанію-страховика.
Відсутність поліса ОСЦПВ при ДТП
Якщо у винуватця ДТП немає поліса ОСЦПВ, в такому випадку йому доведеться виплачувати весь розмір компенсації матеріальної та моральної шкоди. Розмір становитиме від 420 до 850 грн., Також враховуйте і вартість судових витрат. Не оформляти страховку – дивне рішення, адже в кінцевому підсумку витрачена сума буде достатньо великою.
Якщо винуватець ДТП не має ОСЦПВ, а у потерпілого документ оформлений, виплата буде проводитися МТСБУ. Але тільки це можливо, якщо дані винуватця відомі. Коли ОСЦПВ відсутня в усіх учасників дорожньо-транспортної пригоди, проводити відшкодування доведеться при судових розглядах.
Також зверніть увагу на важливий момент. Якщо на машину винуватця ДТП оформлено ОСЦПВ 3-го типу, де вказана конкретна марка авто, а також 1-5 водіїв, то отримати виплату можна буде тільки на того водія, у якого дійсно оформлений поліс. В іншому випадку – страховик не зобов'язаний проводити виплату.
Можливі дії
Перше, що необхідно зробити, це викликати патрульну поліцію. Потім максимально точно і чесно заявити про те, що трапилося. В даному випадку важливо, щоб вина була на другому водії. Якщо це дійсно так, то важливими будуть відомості очевидців, наявність відео фіксації. Пам'ятайте, що винуватець ДТП, якого заявить поліція, буде винуватцем і в суді. Так відбувається в 99% випадків. Тому, якщо у водія-винуватця немає страховки, робіть все можливе, щоб довести його провину.
Основне завдання для вас, якщо при ДТП у винуватця немає страховки, це отримати статус «потерпілого». Потім – зробити копії (фотографії) протоколу, схеми локації, де сталося ДТП, описати ушкодження і їх кількість.
Коли весь пакет документів буде зібраний, треба звернутися в МТСБУ із підготовленою заявою. У даному випадку моторно-транспортному бюро доведеться виплачувати фінансові кошти зі спеціальних фондів.
Де застрахувати машину?
Будь-який учасник руху на дорогах може потрапити в ДТП, і щоб не платити зі своєї кишені, потрібно завчасно оформити страховку. Для оформлення поліса ОСЦПВ найкраще звертатися в онлайн-компанії. Це максимально зручно, істотно заощаджує час, гарантує простоту всього процесу.
Сервіс oh.ua гарантує швидке і зручне оформлення страховок в Україні за доступними цінами. Компанія зібрала тільки перевірених страховиків, тому ви можете бути впевненими в тому, що поліс буде швидко занесений в базу МТСБУ.
На вартість поліса впливає декілька чинників:
- Місце прописки власника. У різних населених пунктах коефіцієнт розрахунку відрізняється. Враховується розмір міста, інтенсивність пересування. Оформлення прив'язується до місця прописки автомобіліста.
- Об’єм двигуна машини.
На весь процес оформлення знадобиться до 3 хвилин, що гарантує зручність. Для цього навіть не потрібно виходити з дому або офісу.