В Україні 291 страхова компанія (станом на 30.06.2018). На що варто звернути увагу при виборі страхової компанії?
Ліцензія на страхову діяльність
Наявність діючої ліцензії у страхової компанії можна перевірити на сайті МТСБУ в розділі "для споживачів" є список ліцензованих страховиків.
Вік страхової компанії
За останні 10 років в Україні відбулося 3 серйозних фінансових кризи. Якщо компанії більше 10 років, то вона успішно їх пережила і зарекомендувала себе стійкою і надійною.
Страхування онлайн
Подивіться офіційний сайт компанії: як часто на ньому оновлюються новини, чи є інформація про акціонерів, керівництво, викладена фінансова звітність - це дозволить визначити наскільки компанія відкрита перед своїми клієнтами. Також зверніть увагу, чи є можливість купити страховку на сайті онлайн - це говорить про серйозні фінансові вкладення в IT-сферу, і розвиток на майбутнє.
Відгуки про страхову компанію
Не потрібно лякатися, побачивши негативні відгуки. Тут важливо відзначити, як швидко страховик на них реагує і чи реагує взагалі. Адже якщо про компанію відсутні негативні відгуки, це означає їх банально "чистять". Найбільш підходящий ресурс для ознайомлення з відгуками - це СтрахНагляд.
Сторінка страховика на Facebook
Дивимося сторінку страховика на Facebook - там не можна ані видалити відгук, ані "поправити". Зверніть увагу, що ми, клієнти, рідко залишаємо позитивні відгуки. Якось не прийнято у нас хвалити. А ось якщо щось пішло не так! Тоді, тримайся інтернет - погані відгуки залишимо де тільки можна. Тому не варто звіряти кількість негативних відгуків до позитивних - це дуже відносна величина
Рейтинг страхової компанії
Варто зауважити, що рейтингів дуже багато, за різними показниками. Наприклад, по виплатах, по преміях, по резервах і т.д. Тут все просто: перевагу віддаємо тим компаніям, які входять в ТОП-20. Рейтинги страхових компаный можна подивитися за цим посиланням - https://oh.ua/ua/rating/.
Цінова політика страховика
Якщо говорити про ОСАГО, то ціни на цю страховку встановлює МТСБУ. Умови у всіх страхових компаній однакові, можливе відхилення не більше 20% від середньоринкової ціни. Якщо компанія пропонує ОСАГО зі знижкою 30% і більше, не варто ризикувати. Швидше за все, тут мова йде про фінансові проблеми і необхідності оперативно поповнити страхові резерви.
Наявність представництва у Вашому місті.
Так, зараз просунуті страховики врегулюють страхові події онлайн, але не всі страхові компанії мають необхідне технічне забезпечення для цього. Тому варто уточнити, яким чином буде проходити процедура врегулювання в разі, якщо у Вашому місті немає представництва компанії.
Як видно, вибір страхової компанії дуже важкий і довгий процес. Задумайтесь, чи не краще звернутися до страхового агрегатора і отримати відповіді на всі свої питання?