Чим відрізняється КАСКО від ОСЦПВ?

Можна виділити 4 істотних відмінності між КАСКО та ОСЦПВ.
 
КАСКО
  • Захищає автомобіль страхувальника
  • Добровільний вид страхування
  • Страховик має право відмовитися укладати договір
  • Тарифи, умови, правила страхування і терміни виплат у кожного страховика можуть відрізнятися
ОСАГО
  • Захищає відповідальність водія
  • Обов'язковий вид страхування
  • Страховик зобов'язаний застрахувати охочого автомобіліста
  • Тарифи, умови, правила страхування і терміни виплат у всіх страховиків регламентовані регулятором
Автомобілісти-початківці не завжди розуміють, що маючи в наявності поліс ОСАГО, вони страхують не свій автомобіль, а чужий транспортний засіб, збиток якому страхувальник може заподіяти в майбутньому - це називається «страхувати відповідальність перед третіми особами». До речі, таке страхування поширюється і на відшкодування шкоди здоров'ю третіх осіб.
 
Щоб убезпечити своє авто, потрібно купувати саме КАСКО. Хоча ніхто не може Вам нав'язати покупку поліса добровільного страхування. А ось обзавестися ОСАГО Вам доведеться обов'язково, в іншому випадку, Ви ризикуєте бути оштрафованим на суму до 850 гривень. Як виняток, без ОСАГО управляти своїм автомобілем, або передавати управління іншим громадянам у своїй присутності можуть інваліди 1 групи. Учасники бойових дій також звільняються від обов'язкового страхування. Збиток, заподіяний такими категоріями водіїв, оплачується МТСБУ.
 
Страхова компанія може відмовитися підписувати договір КАСКО, наприклад, якщо володіє даними, що страхувальник раніше помічався в шахрайських діях по відношенню до страховиків. Договір ОСАГО страховик повинен укласти з кожним страхувальником, що звертається до нього.
 
Кожен страховик намагається заманити до себе клієнтів різними способами, пропонуючи по КАСКО більш вигідні тарифи і розробляючи умови кращі ніж у конкурентів. З ОСАГО в страхових компаній такої свободи дій немає - умови цієї страховки визначаються конкретними правилами, докладніше про які Ви можете ознайомитися на сторінці «Як розраховується вартість ОСЦПВ?».