Що робити за необхідності дострокового розірвання поліса?

Трапляються ситуації, коли необхідно розірвати нещодавно придбаний поліс ОСЦПВ або КАСКО, найчастіше, це буває у зв'язку з продажем автомобіля, іншою, менш розповсюдженною причиною такої ситуації може стати його викрадення. Ясна річ, що в разі продажу, вартість поліса не йде ні в яке порівняння з вартістю автомобіля, але ці гроші сімейному бюджету теж не завадять. Тому варто скористатися своїм правом і розірвати поліс, повернувши собі частину його вартості. Якщо ж продаж пов'язаний з покупкою нового транспортного засобу, то «автоцивілку» можна переоформити на нього, доплативши за страховку недостаючу різницю.
 
Щоб повернути фактичну вартість поліса, страховик запитає Вашу письмову заяву з проханням розірвати страхову угоду, оригінал самого страхового поліса і довідку-рахунок, або офіційний документ про купівлю-продаж. Для розірвання договору викликаного викраденням автомобіля, страховику знадобиться довідка від правоохоронних органів.
 
Після оформлення заяви страховик зробить розрахунок залишку вартості Вашого поліса ОСЦПВ за уніфікованою формулою на підставі його початкової вартості і відсотків від його невикористаної частини, які повертаються клієнту з урахуванням кількості залишених до закінчення терміну дії поліса днів.
 
Умови повернення вартості при розірванні договору КАСКО так строго не регламентовані, тому деякі страховики можуть вирахувати ще якийсь відсоток комісії, а деякі й зовсім відмовлять в поверненні, пославшись на умови угоди, що складаються страховими компаніями на свій розсуд.