Що таке франшиза і яку франшизу обрати?

Поняття, з ріжучим вухо звучанням, франшиза, означає певну частину відшкодування, яка не буде оплачуватися страховиком. Якщо говорити простою мовою, то купуючи поліс з франшизою, Ви домовляєтеся зі страховиком відшкодовувати дрібні збитки, в рамках франшизи, самостійно.
 
За ОСАГО, найчастіше пропонують франшизу 0, 500 і 1000 гривень. Наприклад, якщо франшиза 1000 грн., а збиток складає 850 грн., то на ремонт автомобіля доведеться витратитися зі своєї кишені, адже страховка спрацьовує тільки при збиткаї, які перевищують франшизу.
 
Страхова угода з франшизою може приглянутись своєю порівняно більш низькою вартістю, але економія з франшизою - поняття відносне. Тому в мережі Ви знайдете кардинально протилежні думки з приводу того, на якій франшизі зупинитися.
 
Якщо ж говорити про практичну економію, то за статистикою МТСБУ в 2014 році середня сума відшкодування по ОСАГО була 10100 грн.. Це означає, що більшість страхувальників ОСАГО, заощадивши на франшизі сотню-дві гривень, згодом, втратили більше, виплативши її раныше врахований розмір.
 
Варто відзначити, що мова йшла про найбільш розповсюджену в автомобільному страхуванні безумовну франшизу, яка поширена у страхуванні ОСЦПВ. Крім неї існує ще й умовна франшиза, яка передбачає відшкодування в повному обсязі, якщо її перевищує отримана шкода. Застосування умовної франшизи зустрічається в страхуванні КАСКО.