Як розраховується вартість ОСЦПВ?

Розрахунок вартості ОСЦПВ будується на основі суми базового страхового платежу, яка визначається Кабінетом міністрів України. Дана сума множиться на ряд коефіцієнтів, величина яких, в основному, залежить від перерахованих нижче факторів.
 
1. Тип транспортного засобу (ТЗ).
2. Місце реєстрації ТЗ, тобто, адреса МРЕО, яка видала технічний паспорт ТЗ.
3. Сфера застосування транспортного засобу.
4. Стаж водіння.
5. Період використання.
6. Історія взаємин із страховиками.
 
Залежно від того, страхуєте Ви мотоцикл, моторолер, звичайний автомобіль, вантажівку чи автобус, а також від об'єму двигуна Вашого транспортного засобу, його вантажопідйомності і кількості місць, визначається коефіцієнт «К1». Його величина може коливатися від 0,34 для мотоциклів до 3 для автобусів.
 
Не менше на вартість ОСЦПВ впливає коефіцієнт місця реєстрації автомобіля, за яким визначається так звана «зона реєстрації». Логіка застосування «К2» дуже проста - ймовірність аварійної ситуації в густонаселених регіонах вище, відповідно, вище повинен бути коефіцієнт, а отже і ціна поліса ОСЦПВ, і навпаки.
 
На всяк випадок уточнимо, що місце реєстрації самого водія при ціноутворенні не враховується. Особливістю українського страхування є можливість страхування в найдорожчих зонах за ціною найдешевших, чим і користуються недобросовісні страхувальники. Але цю лазівку вже давно хочуть прикрити втрачаючі прибуток страхові компанії, залишилося тільки придумати дієвий метод. Найбільший коефіцієнт місця реєстрації в Україні присвоюється Києву - 4,2, а найменший становить 1,3.
 
Юридичні особи платять за страховку більше фізичних - це визначає «К3», який може коливатися від 1 до 1,5.
 
Стаж водіння теж враховується - якщо Ваш досвід перевищує 3 роки, коефіцієнт «К4» буде 1-1,76, якщо менше 3 років - 1,27-1,76.
 
Коефіцієнт «К5» може істотно зменшити вартість поліса ОСЦПВ. Застосовувати його можуть страхувальники, які використовують своє авто з перервами, наприклад, на зиму. У цьому випадку, прописується період дії договору. Але слід враховувати, що при страховому випадку під час прописаної в договорі паузи на відшкодування збитку розраховувати не варто. Термін дії договору 6 місяців дозволяє використовувати «К5» 0,7, а 11 місяців - 0,95.
 
Погана історія взаємин зі страховими компаніями може підвищити вартість страховки в 2 рази. Наприклад, у випадку доведеного в суді шахрайства «К6» буде 2.
 
Скориставшись нашим простим калькулятором Ви зможете дізнатися за яку ціну провідні українські страховики пропонують Ваш поліс ОСАГО буквально за хвилину і одразу ж придбати його. Якщо у Вас залишилися питання, будемо раді відповісти на них в телефонному режимі, або в нашому чаті.