Зелена карта для поїздки в Європу купується в обов'язковому порядку до перетину кордону України при запланованому в поїздці використанні транспортних засобів. Цей документ передбачений системою міжнародних домовленостей і забезпечує цивільно-правову відповідальність водія перед третіми особами. Зокрема автостраховка гарантує відшкодування збитків, заподіяних автолюбителем майну і здоров'ю, постраждалим на території ЄС в ДТП, що сталося з вини власника поліса.
Вартість Грін карти і сума покриття
Виїзд з України на власному автомобілі або при бажанні в подальшому орендувати чи керувати будь-яким транспортним засобом, включаючи мотоцикл або фуру, передбачає придбання такої страховки заздалегідь. При перетині кордону на власному транспортному засобі, поліс перевіряється прикордонниками з обох сторін.
На українське авто громадянин нашої країни не може купити грін карту у страховика поза Україною. Винятком може стати онлайн-покупка, але є один істотний нюанс – крім копії, яка в обов'язковому порядку вилучається при ДТП, у водія завжди повинен бути оригінал документа. Його наявність на електронці для охоронців порядку Європи – не аргумент. І як результат, автолюбитель буде оштрафований і понесе особисту відповідальність за скоєне ДТП. Теоретично купити поліс можна і закордоном у компанії-страховика в Україні в онлайн-режимі, проте доведеться оплатити витрати на його поштову пересилку (а це близько півсотні доларів). Впровадження електронної версії грін карт заплановано тільки восени 2020 р.
Країни Євросоюзу не розробили єдиний тариф для
Green Card. Однак ціна безпосередньо залежить від:
-
категорії транспортного засобу;
-
періоду перебування (від 15 днів або місяця – до року) і перліку країн, на які поширюється дія поліса (всього в Союзі понад 40 країн).
Так звані ліміти відповідальності – суми покриття витрат, які забезпечує грін карта для Європи, встановлюються законодавством країни перебування.
Як оформляється зелена карта на машину в Європу?
Незважаючи на те, що при подачі інформації на страхування потрібно не тільки тех. паспорт, а й дані про водія, за фактом грін карта видається на транспортний засіб або власнику, або іншій особі, котра має право ним керувати. Таким чином, зелена карта в Європу «підв'язується» не до людини, а до машини.
Існує кілька способів купити страховий поліс:
-
витративши час на похід в офіс страхової компанії з наданням безальтернативних умов співпраці;
-
в онлайн-режимі на офіційному ресурсі oh ua, де зібрані найбільш вигідні пропозиції від легально працюючих страховиків.
Переваги другого варіанту очевидні:
-
прорахувати вартість карти можна самостійно за зручним калькулятором на сайті;
-
після введення в просту форму даних про майбутню поїздку і транспортний засіб, ресурс виводить на екран відповідні пропозиції страховиків з докладним описом всіх умов і кінцевою ціною;
-
вибравши релевантний варіант, клієнт вносить кошти;
-
отримання в лічені дні оригіналу поліса здійснюється через найбільш оперативну транспортну компанію – Нову пошту.
Відразу ж після оформлення страховки вона вноситься автоматично в Центральну базу МТСБУ, де її наявність може перевірити клієнт буквально через 15 хвилин, використовуючи номер авто.
Чому вигідно купувати грін карти через oh ua?
Страховка зелена карта в Європу – не єдиний пункт витрат при спланованій поїздці за кордон. Розробники ресурсу спеціально передбачили всі можливі вимоги до його роботи і врахували їх. А ось варіативність пропозицій на сайті і ретельна вибірка виключно з перевірених страхових компаній з найкращими пропозиціями дає можливість:
-
убезпечити себе від шахраїв на ринку страхування;
-
підібрати дійсно вигідну пропозицію з урахуванням усіх нюансів;
-
виконати завдання з пошуку, вибірки і покупки протягом декількох хвилин, істотно економлячи свій час.
Надійність, оперативність і зручність роботи з сайтом є його істотними перевагами, що допомагають мандрівникові в рішенні обов'язкових питань перед поїздкою за кордон.
Повернутися до розрахунків