ОФОРМЛЕННЯ ПОЛІСА "ЗЕЛЕНА КАРТА" У Харкові

ВИБИРАЄМО ПОЛІС «ЗЕЛЕНА КАРТА» У МІСТІ ХАРКІВ

Купити цю страховку має кожен, хто виїжджає за межі України на власному автомобілі. Вона покриває ті ж ризики й передбачає такі ж страхові випадки, що й автоцивілка (ОСЦПВ). Але, на відміну від останньої, діє не в Україні, а на території країн — учасниць міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена карта». Для оформлення полісу «Зелена карта» неважливо, де зареєстрований автомобіль — у Харкові чи іншому населеному пункті. Сума страхового платежу залежить від терміну та території дії страхової угоди, категорії транспортного засобу і курсу EUR.

Інформація про кожний поліс міститься на сервері МТСБУ — Моторного (транспортного) страхового бюро України. Справжність страховки можна перевірити за її унікальним кодом на офіційному сайті МТСБУ.

ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ЦІНУ

Термін дії: мінімальний — 15 днів, максимальний — рік.

Територія дії: є поліси, що діють на території всіх країн — учасниць системи, і такі, що розповсюджуються лише на Білорусь, Молдову і Росію.

Категорія транспортного засобу: «Зелену карту» зобов’язані оформлювати власники легкових і вантажних автомобілів, причепів і трейлерів, пасажирських автобусів, мотоциклів і моторолерів. Для кожної з цих категорій встановлено окремий страховий тариф.

Курс іноземної валюти (EUR) — при його зміні вартість поліса може як збільшуватись, так і зменшуватись.

СТРАХОВІ ВИПАДКИ ТА СУМА ВІДШКОДУВАННЯ

Страховий випадок — виключно ДТП. Компанія, яка продала поліс, бере на себе відповідальність водія — власника «Грін-карти», який спричинив ДТП. Тобто страховик відшкодовує витрати третіх осіб, що постраждали в результаті аварії.

Страхове покриття охоплює пошкодження автомобіля, шкоду, нанесену здоров’ю і життю. Гарантом страхових виплат є МТСБУ.

Ліміт виплат обмежується законодавством країни, на території якої стався страховий випадок. У деяких країнах обмеження суми відсутні.

РИЗИКИ, ЯКІ НЕ ПОКРИВАЄ «ЗЕЛЕНА КАРТА»

Пошкодження автомобіля власника поліса, який спричинив ДТП.

Медична допомога, яка надається потерпілому внаслідок дорожньої пригоди власнику поліса — винуватцю ДТП.

Шкода, що перевищує ліміт виплат. У цьому випадку різницю відшкодовує той, хто спричинив ДТП.

На сайті oh.ua можна замовити поліс страхування відповідальності автовласника, що діє за кордоном, з доставкою у Харків та інші міста. Страховий калькулятор показує вартість страховки у різних страхових компаніях. Потрібно лише вибрати найвигіднішу пропозицію.