1. Головна
  2. Новини страхування
  3. Якою буде СК "ВУСО" в 2017 році? Інтерв"ю Олександра Шойхеденко
Александр Шойхеденко журнал бизнесс
13 min

Якою буде СК "ВУСО" в 2017 році? Інтерв"ю Олександра Шойхеденко

СК ВУСО з'явилася на ринку страхування в 2001 році і істотну частину бізнесу мала на сході України. Відповідно, в 2014 році компанія зіткнулася з втратою майже половини портфеля. Як страхова виходила з цієї ситуації, як веде свою діяльність зараз і за рахунок чого планує розвивати бізнес, Delo.UA розпитало голову Наглядової ради СК "ВУСО" Олександра Шойхеденко.

З якими результатами закінчуєте цей рік А яким ви бачите наступний?

В цьому році ми вийдемо на 320 млн грн страхових платежів, що більше ніж на 30% в порівнянні з 2015-м. Наступного року плануємо вийти на 500 млн грн. Основних напрямів у нас 2 - моторне страхування (КАСКО і ОСАГО) і особисте страхування (туристичне страхування і медичне страхування). Автострахування хочемо наростити вдвічі. Ще ми плануємо зростання продажів крос-продуктів, таких як збільшення лімітів по ОСАГО, "Наша автоцивілка" і т.д.

Також ми хочемо наростити в півтора рази кількість застрахованих туристів і страхувати кожного четвертого українського мандрівника. У медичному страхуванні очікуємо потрійний приріст.

Крім того, ми заходимо на ринок страхування ризиків власників побутової техніки. Це страхування техніки від негарантійних поломок, наприклад від розбитого скла в планшеті, від ризику крадіжки. Впроваджуємо новий продукт - повернення техніки без пояснення причини. Ми розраховуємо, що це принесе 30-50 млн грн платежів в наступному році.

Але минулі періоди були збитковими.

Це закономірно. На сьогодні більшість фінансових компаній мають збиток. Інакше неможливо працювати на спадаючому ринку. Всі розуміють, що ринок звужується. Крім цього, в розвиток доводиться вкладати свої кошти, тому що залучити інвестиції практично неможливо.

Дізнатися вартість осцпв

На ринку є компанії, які показують прибуток.

Методика формування страхових резервів, відповідно до Закону України про страхування, абсолютно не відповідає реаліям. Наприклад, при страхуванні КАСКО реальний рівень збитковості по ринку 50%. При цьому регулятор нас змушує резервувати 80% премій. Таким чином, при зростанні страхових платежів ми змушені створювати зайвий резерв. Тим самим створюючи нереальні бухгалтерські збитки. Також деякі менеджери можуть спотворювати звітність з метою недопущення бухгалтерських збитків.

Наприклад, в страховій організації є резерв заявлених і невиплачених відшкодувань. Це резерв, який заявляється в збиток. Якщо резерв нерозподіленого прибутку перевірити можна, то резерв заявлених ніхто порахувати не може. Ніхто не в змозі перевірити, скільки страхової компанії заявили збитків. Компанія може сказати, що у неї резерв заявлених 30 млн грн і буде збиток. Можна сказати, що 10 млн гривень і буде прибуток.

Що стосується нас, то за стандартами МСФЗ ми прибуткові, але за українськими стандартами бухгалтерського обліку ми показали в минулому році негативний чистий фінансовий результат за рахунок зростання страхового портфеля і збільшення інвестицій в розвиток бізнесу.

Як ви надійшли з портфелями, які "привезли" з зони АТО і Криму? Коли настає необхідність виплатити клієнтам з тих територій, що відбувається?

З Кримом ми відразу обрізали всі відносини, законодавчо з ними працювати неможливо. З Донецьком і Луганськом законодавчо працювати можна, проте наші клієнти в основному виїхали з окупованої території. Дуже незначна частина залишилися в Донецьку клієнтів продовжує купувати страховки, але у нас немає можливості нормально регулювати страхові події на території АТО.

Чи шукаєте ви якісь компенсатори у зв'язку з втратою частини ринку?

Ми зайнялися серйозною перебудовою нашого бізнесу. В першу чергу направили наші сили на розвиток продажів в онлайн-каналах, в сучасні технології. За 3 роки ми практично з нуля стали четвертою компанією зі страхування туристів. Ми побудували якісний медичний асистанс і забезпечили швидке зростання медичного портфеля. Сьогодні ми заходимо на ринок страхування побутової техніки. Наші продавці навчилися продавати крос-продукти. Сьогодні СК ВУСО нагадує не класичну страхову компанію, а фабрику страхових стартапів.

Ви сказали, що інвестуєте в розвиток онлайн-каналів продажів. Віддачу вже бачите?

Так. До 10% полісів ОСЦПВ ми продаємо через них. Сьогодні в Україні онлайн-продажу займають близько 1%. Ми аналізували ситуацію і зрозуміли, що тільки після того як поліс ОСЦПВ стане електронним, частка продажів за допомогою інтернету збільшиться на порядок. Сьогодні можна продавати через інтернет, але це скоріше інвестиції в майбутнє, ніж реальний бізнес. Сподіваюся, що в наступному році МТСБУ спільно з Нацкомфінпослуг доведе до кінця проект з електронного полісу. Регулятор запевняє, що до кінця цього року відповідні документи будуть підписані. У такому випадку з жовтня наступного року можна буде укладати онлайн договору страхування.

СКІЛЬКИ ВИ ВИТРАТИЛИ НА РОЗВИТОК?

У 2015 році вклали близько 15 млн грн. Цього року спрямуємо близько 20 млн грн. У другому кварталі плануємо витратити ще більше.

У наступному році теж будете показувати збиток?

Є два варіанти розвитку подій. Варіант перший: ми продовжуємо шукати інвестора, і якщо ми його знайдемо, то будемо розвиватися за рахунок інвестицій. Варіант другий: не знайдемо, і будемо розвиватися за рахунок власних коштів. Дуже хочеться вірити, що в наступному році нам вистачить нашої прибутку, щоб за її рахунок розвивати компанію.

Новий інвестор увійде за рахунок емісії акцій або продажу існуючих?

Це стане ясно після переговорів з поки не існуючим інвестором.

Дізнатися вартість туристичної страховки

ЯК СЬОГОДНІ ВИГЛЯДАЄ СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ КОМПАНІЇ?

Більше половини акцій належать групі інвесторів, інтереси яких представляє Назарчук Михайло Ігорович. Решта акцій належать топ-менеджменту компанії, з яких особисто мої 26%.

Часто, коли топ-менеджменту належить великий пакет акцій, за топ-менеджментом виявляється ще хтось, кому насправді належать ці акції.

Запевняю вас, що у випадку з ВУСО це не так. Менеджмент компанії - це по суті керуючі партнери, які абсолютно самостійні в ухваленні рішень, крім тих, що входять в компетенцію зборів акціонерів. І інші власники в операційну діяльність компанії не вникають.

Окей, тоді давайте деталізуємо акціонерів, що залишилися.

Решта акціонери - приватні портфельні інвестори, яких в Наглядовій раді представляє Михайло Ігорович. Михайло Назарчук - засновник фондової біржі INNEX, 25% якої було продано Варшавській фондовій біржі в 2008 р.

У топ-менеджерів нечасто є гроші, щоб викупити частку в компанії.

Менеджери - ті що керуючі партнери, - працюють в компанії з 2003 року. У 2010 році я прийняв для себе рішення більше не працювати найманим менеджером, при цьому інвестуючи свій капітал в різний непрофільний бізнес. Ми запропонували власникам СК ВУСО продати менеджменту частину акцій. У нас вже були досить великі доходи від продажу і здачі в оренду нерухомості, операцій на ринку цінних паперів. Всі доходи офіційні і вказані в податкових деклараціях.

А з чим була пов'язана продаж акцій?

У всьому світі існує практика - частина капіталу компанії передавати менеджменту, робити їх керуючими партнерами. Адже тоді є інтерес боротися за компанію, йти на якісь позбавлення. Дуже добре, що це зрозуміли наші партнери.

Хто був власником на той час?

Власники залишилися незмінними. Єдино, раніше структура власності була дуже складна. Кінцеві власники володіли компанією за допомогою участі в капіталі ланцюжка юридичних осіб. Сьогодні, коли державні організації і фінансові інститути приділяють таку пильну увагу до структури власності, власники СК ВУСО вирішили її спростити, і тепер в реєстрі акціонерів відразу представлені кінцеві бенефіціари.

ДОБРЕ, ДАВАЙТЕ ПОВЕРНЕМОСЯ ДО БІЗНЕСУ. Як розподілити РЕЗЕРВИ ВУСО І ЯКА ДОЛЯ ЗНАХОДИТЬСЯ В УПРАВЛІННІ КУА, ПОВ'ЯЗАНОЇ З ПАНОМ Назарчуком?

На сьогоднішній день зобов'язання компанії становлять 120 мільйонів гривень. Але під управлінням КУА пана Назарчука вони не знаходяться. Вони покриті такими активами: 20 млн грн - це гроші на поточних рахунках, 54 млн грн - банківські депозити, 20 млн грн - в нерухомості, 3 млн грн державні облігації, і ще 22 млн грн - вимога до перестраховиків.

У яких банках ви розміщуєте депозити?

Укрсоцбанк, Ощадбанк, Кредобанк, Ідея Банк, Юніверсал Банк і Укргазбанк.

А чому в ОВДП зберігайте так мало?

Тому що у них маленька прибутковість і сумнівна ліквідність.

Сумнівна ліквідність?

Ліквідність - це можливість швидко перетворитися в гроші. Депозит - це гроші, облігації - цінні папери. Депозит я можу розмістити хоч на 1 тиждень, а облігації мають набагато більш тривалий термін погашення. Продаж облігацій на вторинному ринку дуже сильно знижує прибутковість.

Але є і плюс - вони можуть бути валютними. А це єдина можливість страхової компанії захиститься від девальвації.

Дізнатися вартість зеленої карти

ВИ ХОЧЕТЕ СКАЗАТИ, ЩО ДЕПОЗИТИ ЗБЕРІГАЙТЕ У БАНКАХ, ПРОПОЗИЦІЙ ВИСОКУ ДОХІДНІСТЬ? Ризикові.

Ні. Ми в депозити вкладаємо в різні банки. І залежить це не тільки від прибутковості, але і від бізнесу, який банк дає компанії. Адже банки для акредитації страхових компаній вимагають розмістити депозит. Ось і виходить, що зберігаємо частину грошей де висока прибутковість, частина - де низька. Вкладаємо в різні портфелі. Так найбезпечніше. Якщо ми вкладемо все в іноземний банк, який дає низький відсоток річних, у нас буде висока ймовірність повернення грошових коштів, маленький дохід по депозитах і відсутність бізнесу. Якщо ми вкладемо в банк, який дає високий відсоток - буде більший ризик, але великий дохід. І підхід себе виправдовує. За весь час, поки НБУ чистив банківську систему, наші гроші пропали тільки в двох банках: 1 млн грн був в "Камбіо Банку" і 2 млн у нас було в Дельта Банку. Ситуація, звичайно, неприємна, але на клієнтів вона не вплинула.

Яка частка активів зберігається в банках, які обіцяють прибутковість побільше?

Ми намагаємося, щоб частка коштів в таких банках не перевищувала третини від усього обсягу розміщених депозитів.

В акціях не зберігайте?

Гроші, які покривають резерви, ми в акціях не бережемо. В акціях зберігаємо нерозподілений прибуток.

В чиїх акціях?

Останній раз ВУСО активно розміщувала кошти в акції в 2010 році. З тих пір ми їх тільки продаємо.

ЧИ Є У ВАС ЗАГАЛЬНИЙ Акціонер З КОМПАНІЄЮ "КРЕМЕНЬ"? НЕ БУЛО ПЛАНІВ ПО КОНСОЛІДАЦІЇ ГРУПИ?

До кризи 2008 року, коли іноземці цікавилися українським ринком, була ідея залучити дуже великого інвестора. Наші консультанти запропонували об'єднати роздрібного лідера СК ВУСО і корпоративного лідера СК Кремень в одну групу. Так була створена VSK Insurance Group. Я навіть став її керівником. Але ми ніколи не були групою як такої, у нас були різні власники, органи управління і стратегії. Як тільки стало зрозуміло, що Україна вступила в нову еру і проект не відбувся, ніякого зв'язку між ВУСО і "Кремінь" не залишилося. VSK Insurance Group деякий час залишався номінальним утримувачем акцій СК ВУСО, але тепер такої організації вже не існує.

Чи були плани у ВУСО щодо покупки портфелів?

За покупку немає, по залученню - так. Давайте подивимося на ситуацію навколо передачі клієнтів СК "Нова". Партнери звернулася до нас з пропозицією частково виконати за рахунок СК ВУСО зобов'язання СК "Нова" перед клієнтами. При цьому у нас буде можливість спробувати залучити клієнтів до подальшої співпраці. Тобто, ми взяли весь портфель, а це 18 клієнтів-юридичних осіб, і в перший період за свій рахунок закривали страхові відшкодування. Після цього всі клієнти переуклали договори, заплатили нам страховий платіж, і ми стали з ними працювати в нормальному режимі. Тому сказати, що це класична покупка портфеля, - не можна.

А якщо ми говоримо про портфелях компаній, які поки тільки планують піти з ринку?

Більшість таких українських компаній, безумовно, спробують продати свої компанії або залучити грошового партнера. Але в існуючих реаліях страхові фірми нікому не потрібні. Найбільш логічним виглядає варіант, коли створюється страховий брокер, який плавно виводить живий портфель, а компанія банкрутує. Поговоримо про іноземців. Я більше ніж упевнений, що більшість "дочок" іноземних компаній із задоволенням би пішли з українського страхового ринку за якісь 30% від тих грошей, які вони в цей ринок інвестували. Вся біда в тому, що навіть 30% їм ніхто не дає. Тому повторення сценарію з "Дженералі гарант" дуже ймовірно. І якщо українські компанії в описаному вище випадку захочуть зберегти обличчя перед клієнтами з метою подальшої роботи з ними, то клієнтів іноземних компаній, проданих за 1 долар новим власникам, чекає розчарування.

Дізнатися вартість осцпв

ЩЕ ХОЧУ ЗАПИТАТИ Про конфлікті НАВКОЛО "УКРЗАЛІЗНИЦІ". ЯКОГО ЧАСУ ВИ ЇХ обслуговувати до ЦЬОГО?

Як таку "Укрзалізницю" ми не обслуговували. Ми працювали з різними регіональними підрозділами, причому регіонів було небагато, три або чотири. Це було ринкове, перманентне обслуговування. Один рік виграли тендер в Харкові, обслуговували їх. У наступному році виграли десь в іншому місці, обслуговували там. Централізованих домовленостей з "Укрзалізницею" не було. Мабуть, нове керівництво "Укрзалізниці" вирішило централізувати цю діяльність і включило в усі свої договори дискримінаційні умови.

Ви працюєте з ще якимись держкомпаніями?

Звичайно, ми вигравали тендери на страхування ризиків ряду держкомпаній і держорганів. Наприклад, ми страхуємо відповідальність "Украероруху", незначний портфель ОСАГО автомобілів СБУ України.

Ви робите ставку на таких клієнтів?

Частка такого бізнесу в компанії не досягає і 5%. На жаль, боротися з порочною практикою "договорняків" досить складно. Порівнюючи тендерні умови з рейтингами страховиків, легко можна обчислити, під кого вони прописувалися.

Резюмуючи, РОЗКАЖІТЬ, ЯК ВИ БАЧИТЕ МАЙБУТНЄ РИНКУ СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ?

Страховий ринок безпосередньо пов'язаний із загальноекономічною ситуацією в країні, яка не піддається нормальному прогнозуванню. У будь-якому випадку буде тривати концентрація ринку. Кількість страховиків буде скорочуватися. Контролюючі органи можуть різко прискорити цей процес введенням вимоги до мінімального капіталу. Посилення контролю, легалізація електронного страхування і збільшення проникнення інтернету унеможливлять роботу без нормальної автоматизації. Компанії, у яких немає ні автоматизації, ні ресурсів на її проведення, підуть з ринку. Поміняються канали продажів. Зникнуть звичні багаторівневі агентські мережі, акцент переміститься на великі банківські установи, поштові служби, інші автоматизовані мережі. У перспективі 5 років розвинеться розумне страхування, коли різні пристрої будуть моніторити стан застрахованого об'єкта і міняти умови страхування. Клієнти стануть більш вимогливі до сервісу. Якість роботи страховика в конкурентній боротьбі переможе дешевизну. Цьому сприяє в першу чергу повсюдне впровадження прямого врегулювання. Ринок в будь-якому випадку стане більш цивілізованим і соціально значущим.

Дізнатися вартість ОСЦПВ
5 min
Які документи потрібні, щоб оформити КАСКО в Україні?
5 min
Особливості страхування КАСКО на автомобілі, куплені в кредит
5 min
Особливості оформлення КАСКО для вантажного автомобіля
5 min
КАСКО на мотоцикл: як оформити документ?
5 min
КАСКО на таксі: особливості оформлення
5 min
Зелена карта для поїздки в Крим: чи потрібен документ?
5 min
Що робити, якщо ваш автомобіль пошкоджений, а винуватець зник з місця ДТП
5 min
Як продовжити поліс авто КАСКО?
2 min
Медичне страхування іноземців
5 min
Що робити при ДТП, якщо у винуватця немає поліса ОСЦПВ
5 min
Які бувають види автомобільного страхування в Україні
5 min
Способи заощадити на ОСЦПВ: найпопулярніші варіанти
5 min
Оформлення ОСАГО наперед: особливості процедури
5 min
Що вибрати: електронний або паперовий поліс ОСАГО
5 min
Відмова в ОСАГО: причини і дії для оскарження
5 min
Як і де перевірити поліс ОСЦПВ на справжність?
5 min
Страховий продукт від СК «Спейр» «Особистий адвокат»
5 min
Страховка ОСЦПВ для інвалідів: правила отримання
5 min
Особливості страховки ОСЦПВ для пенсіонерів
1 min
Нам 5 років!
5 min
Страховка для трактора: важливі нюанси оформлення
3 min
Екстрений соціальний продукт «STOP.Коронавірус» від СК "Оберіг"
5 min
Медична репатріація: поняття, правила проведення
min
ДГО до 8 Березня
девушка аэропорт лавочка самолет
5 min
Страховка від затримки рейсу: особливості та нюанси
лыжник снег горы спорт
5 min
Особливості страхування спортсменів для виїзду за кордон
украинский загранпаспорт виза
5 min
Документи для оформлення страховки для туристів
регистрация на рейс мама с ребёнком
5 min
Страховка для дитини для поїздки закордон: особливості та важливі нюанси
Польша на карте Европы лупа
5 min
Страховка в Польщу: особливості оформлення та вибору документа
самолёт в руках в небе
5 min
Страховка перед вильотом: особливості оформлення
беременная самолёт муж
6 min
Туристична страховка при вагітності
страховка калькулятор стетоскоп
5 min
Поняття і особливості страхового випадку
украинский загранпаспорт посадочный талон
5 min
Туристична страховка: що потрібно знати
промокод лайк акция фейсбук
1 min
Отримай промокод за "лайк"!
Красные синие белые машины вид сзади
2 min
Страховка і франшиза: які тонкощі слід знати
Машина игрушка надпись страховка insurance
4 min
Чому водії не страхуються і яке покарання на них чекає
Мужчина использует смартфон крупный план
3 min
Декілька міфів про онлайн страхування
Аэропорт семья закат силуэты
3 min
Чому страхування виїжджаючих за кордон обов`язкове
Онлайн покупка карточка мониторы вектор
3 min
Як купити ОСЦПВ в інтернеті
Скидка страховая Универсальная
1 min
Знижка 27% на СК "Універсальна"
Фиолетовая машинка игрушка асфальт
1 min
Чим відрізняється пряме врегулювання ОСЦПВ від різних МІНІ КАСКО
Авария машина фиолетовая мужчина звонит
5 min
Загальні правила страхування авто в Україні - oh.ua
Фиолетовая машина зонтик страхование
3 min
Правила страхування КАСКО в Україні 2019 - oh.ua
страхование визуализация зелёное поле
6 min
Які існують види страхування?
карта желтая машина игрушка
5 min
Як насправді діє зелена карта?
мужчина подскользнулся и упал выронил телефон
5 min
Правила страхування від нещасних випадків і хвороб: види, вартість, відмінності
красная машина под двумя зонтами
2 min
Чи потрібно оформляти ОСАЦВ, якщо є КАСКО в 2019 році? - розбираємося разом з oh.ua
стикер и полис ОСАГО автоцивилка автогражданка
3 min
Що ви не знаєте про страхування ОСЦПВ
задумчивый озадаченный мужчина думает над выбором
3 min
В якій страховій компанії застрахувати автомобіль?
ноутбук банковская карта онлайн платежи
2 min
Електронна страховка ОСАГО. Що це? Чи законно? Як реагує поліція?
мужчина с вывернутыми пустыми карманами
5 min
ОСЦПВ подорожчає - українським водіям доведеться розщедритися на страховку
ДТП одна машина догнала вторую
2 min
Що таке добровільне страхування автоцивільної відповідальності і навіщо воно треба
логотип страховая компания вусо на черном фоне
min
Картка тех. допомоги в подарунок від СК ВУСО!
мужчина держит пачку евро в руках
1 min
100 000 грн в подарунок до ОСЦПВ від СК "АСКА"!
зеленая карта в европу новый год
1 min
Зелена карта в Європу за супер ціною!
улыбчивая девушка показывает два пальца
1 min
Акція 2 в 1 від СК Альфа Гарант
красивый логотип черная пятница
1 min
Чорна П`ятниця Oh.UA!
на заправке бензиновый пистолет вставлен в бак
min
5л. пального в подарунок до Автоцівілки від AXA страхування!
пачка украинских гривен в руке
min
50 000 грн. в подарунок до автоцивілки від СК VUSO!
рисунок олень прыгает на скакалке
2 min
Графік роботи сервісу OH.UA у святкові дні
Деньги пятьсот гривен держит в руках человек
3 min
50 000 грн у подарунок до ОСЦПВ від Арсенал страхування!
Почта человек машина грузит доставка
3 min
Безкоштовна доставка полісів страхових компаній AXA, UNIQA, PZU
Дорога ретро девушка розовая на машине
5 min
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АВТОЦИВІЛКИ: СУТЬ І ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ ПОЛІСІВ ОСАГО
Суд молоток статуя фонтан
6 min
ЗМІНИ, ВНЕСЕНІ НОВИМ ЗАКОНОМ ПРО ОСЦПВ
Страховая Провидна акция логотип
1 min
- 28% від СК "Провидна"
пробка красный светофор зима
5 min
У скільки обійдеться туристам лікування за кордоном
в небе летит яркий самолёт
3 min
Чи потрібно ОСЦПВ при транзитних номерах
автобус на остановке в лесу
2 min
ОСЦПВ для іноземців та іноземних громадян
бланки полиса и стикера обязательной автостраховки
3 min
Як заповнити поліс ОСАГО: зразок заповнення страхового полісу автоцивілки
дорога в лучах заката
3 min
Пільги по ОСЦПВ
белая машина на ночном проспекте
4 min
Пряме врегулювання ОСЦПВ — що це і як працює?
уличное движение в динамике
3 min
Куди скаржитися на страхову компанію по ОСЦПВ
ночной мегаполис вид сверху
4 min
Що робити в разі ДТП ОСЦПВ
Страховая ВУСО акция логотип
min
Знижка 25% від "VUSO"
Страховая Арсенал акция логотип
min
-12% від СК "Арсенал"
широкая дорога в горах
5 min
В якій компанії краще оформити ОСАГО: як вибрати страхову для автоцивілки
торпеда автомобиля вид на ночную трассу
5 min
Як правильно и безпечно купувати страховку оnline
ночная трасса в динамике
3 min
Які документи потрібні для оформлення Зеленої карти
мост в огнях ночью
2 min
Страховка причепа: чи потрібна страховка на причіп до легкового автомобіля?
Трасса дорога машины белое небо лес
2 min
Що дає грін карта: переваги поліса "Зеленої карти"
Трасса машина туман жуткая картинка
3 min
Новий партнер сервісу Oh.ua — Страховая компанія "ПРОВІДНА"
Белая машина фара вблизи
2 min
Термін виплати по КАСКО: як прискорити виплати страхового відшкодування
Синяя машина степь холмы облака
2 min
ОСАГО при продажу автомобіля: що робити з полісом ОСЦПВ при продажу авто
Дорога ночь авто скорость размытое
3 min
Що таке європротокол: правильне складання та оформлення
Трасса дорога лес машины облака
5 min
МТСБУ про ОСЦПВ в Україні
Парковка машина человек тень вид сверху
1 min
СК «Скайд» позбавлена ліцензії ОСАГО
Оранжевый GT флаг Украина небо
6 min
Як отримати відшкодування від дорожньої служби
Трасса дорога лес скорость
2 min
Коли і в яких випадках потрібно показувати страховий поліс інспектору ДАІ
Белый джип в движении
2 min
Справжність поліса ОСЦПВ можна буде перевірити по QR-коду
Белая машина скорость дорога
2 min
Що покриває ОСАГО і яку суму можна покрити за допомогою автоцивілки
Ночь машина внутри трасса
3 min
Чи діє осаго без техогляду: чи можна отримати виплату ОСАГО без ТО
Киев мост город деревья
2 min
Як відновити поліс ОСЦПВ і що робити, якщо втратив поліс Автоцивілки
Машины скорость пробка трасса
2 min
Їзда без ОСАГО: чим загрожує і скільки коштує їзда без поліса ОСЦПВ
Трасса машины отражение боковое зеркало
4 min
Страхова не платить ОСЦПВ: що робити, якщо страхова компанія не виплачує
Машина руль часы ford трасса деревья
2 min
На яких умовах буде відбуватися пряме врегулювання страхових подій?
Ночь скорость авто дорога размытое решетка
3 min
Sokol.ua і Oh.ua запустили спільний партнерський проект з автострахування ОСАГО
Ночь скорость авто дорога размытое
4 min
ДТП за кордоном: розбираємо по пунктах нюанси Зеленої карти
Скорость машина ночь туннель
3 min
Провідні українські автостраховики задіють пряме врегулювання
Трасса машины отражение боковое зеркало
3 min
Страхові компанії працюють над запуском прямого врегулювання ОСЦПВ
лето дорога посадка
3 min
Порівняння кількості ДТП 2015 року з попереднім
Мост метро машина пешеходы
2 min
Судовий прецедент змусить страхуватися у надійних страховиків?
Автомобильная магистраль вечер закат
2 min
Виплати по "автоцивілці" зросли в 2 рази
Трасса горы степь радуга ёлки
3 min
Нацкомфінпослуг назвала дати вступу в силу нових збільшених лімітів по ОСАГО і європротоколу в Україні
Лето улица машины забор
2 min
Для більшості українців нова машина не по кишені
Пустыня дорога фургон закат вечер
1 min
Київавтодор допоможе банерами
Фейерверк новый год 2016
1 min
З Новим 2016 роком!
Трасса ночь машина внутри силуэт
5 min
Як захищати водіїв і постраждалих в ДТП?
Трасса дорога степь небо
2 min
Розкрито реєстр транспортних засобів
мужчина за рулём фиата
3 min
Автофіксація близько - начувайся, порушнику!
wolksvagen T1 фургон синий
4 min
Планується техогляд 2019
Машина Wolksvagen ретро капот
2 min
Коли зникнуть МРЕВ?
Водитель машина внутри горы
4 min
ЧОГО ОЧІКУВАТИ ВІД НОВИХ ПДР?
Трасса машина audi красная дождь
1 min
Виплати по ОСЦПВ збільшаться вдвічі
Улица с машинами закат дома
1 min
Ми відкрились!
Скорость машина человек в шлеме риск
2 min
Скоро все буде онлайн!